Cestu po našem moravském geoputování jsme zakončili na nádherné srdíčkové sérii, která na Vás dýchne nejenom svými duchovními listingy, ale i moc hezkými keškami uloženými v nádherné přírodě na okraji Ždánického lesa. ;)

BG – Bhagavad – Gíta - Srdce

Série je vytvořena z 19 tradičních keší různých velikostí i provedení. Naleznete ji jen kousek od Pedálu a tak není divu, že mnoho kačerů si po odlovu této veliké cyklosérie druhý den odskočí i na tuhle menší sérii. I my jsme neodolali. :LOL: Kola jsme tentokráte nechali na ubytovně, neboť série není opravdu dlouhá a chtěli jsme se projít. :ROLL:  Série se dá zdolat i na kole, ale na prvních keších je nutné počítat s tím, že to bude stát trošku potu, zvednutí zadku ze sedla 8-O nebo v lepším případě, doprovod kola pěšmo. V závěru si to s kolem nedokážeme moc dobře představit, tam byste ho možná raději zahodili. :?: Přesto jsme přesvědčeni, že např. Kladenští drsnokačeři ji na kole jistě zdolají. :MRGREEN: Sérii jsme začali v obci s nádherným jménem Lovčičky. Zahájili jsme jí v místní restauraci. Museli jsme se nejdříve trochu najíst, neboť jsme se před tím poněkud vyčerpali na ne příliš vzdálené kulhalově keši Louky pod Kumštátem.Docela jsme na ní zabodovali – viz náš log.

V restauraci v Lovčičkách moc nevaří, jen osmaží to, co vyndají z mrazáku, ale umějí to dobře. Moc dobrý byl i zmrzlinový pohár s plody lesa a zahrádky. Mají tam v mrazáku plný pytel zmražených borůvek, malin, ostružin a rybízu. Moc dobrá směs. Renka si na poháru opravdu pochutnala. Něco jsme také popili a následně jsme vyrazili za první keškou srdíčka, která není BG1, ale Floriánek.

Srdce - Floriánek

Kaplička je moc hezká a odlov klasické mikrovky nám nečinil žádné problémy. Pak už přišla na řadu první BG, kterou jsme chviličku hledali. 8) Uložení tradičních keší na této sérii není až tak zcela tradiční, musíte si zvyknout nejdřív na autorův rukopis, který se nám líbil. Snad se owner nebude zlobit, když zde dva z typických úkrytů zveřejníme.

Srdce - jeden z úkrytů

Srdce - další z úkrytů

Ty nejlepší samozřejmě neukážeme. ;) Cesta přes další keše srdíčka vedla podél pole, hájovny a na okraji lesa.

Srdce - kolem pole

Srdce - hájovna

Srdce - kolem lesa

Kešku BG6 jsme nalezli u nádherného stromu a dle přidělených FP bodů na této kešce jistě odhadnete, že tady Vaše kačerské srdce zaplesá. :-D Kešku máme také vyfocenou, ale o tento zážitek Vás nepřipravíme. :LOL:

Srdce - u BG6

Po této nádheře jsme se již brzy ponořili do Ždánického lesa, který nás ukryl před sálajícími paprsky žhavého moravského slunce. Šlo se tady moc hezky.

Srdce - lesní cesta

Srdíčko se nám v naší GPS začalo hezky smajlíkovsky usmívat a netrvalo to dlouho, opět jsme uviděli domky Lovčiček. Pronikli jsme opět do vesničky a po jejím okraji jsme se vydali opět vzhůru na vrstevnici 300 m. Kdo jel na kole, měl v této chvíli poslední možnost kolo odhodit v hospodě nebo si ho namontovat na zahrádku geovozidla. Drsnokačeři a jiní podobní předcházející větu číst nemuseli. :LOL:

Na BG15 Vás čeká opět hezká krabička a na BG16 – BG17 očekávejte aktivní činnost Vašich potních žláz a průnik moravskou džunglí. Na závěr jsme sice museli trochu zabrat, ale tak to někdy na konci bývá.  ;) BG18 je výklus do finále. Celá série se nám moc líbila. :-P Zdolali jsme ji vycházkovým tempem za necelé 3 hodiny a ušli jsme celkem 8,23 km. Jen pro ilustraci uvádíme porovnání času zdolání série s jedním z Kladenských drsnokačerů. 8-O Divoch marioo zdolal sérii za 1,50 hodiny. :ROLL:  Na krabičkách i logboocích je vidět, že je o celou sérii velice dobře pečováno. Série obsahuje několik moc hezkých keší, které Vás jistě mile překvapí. Pokud se podíváte do listingů, můžete se potěšit i nějakým tím moudrem, které je zde zlatým perem vepsáno. Autorovi série EVVA team patří na závěr za vytvoření celé série naše velké poděkování. :-P  Věříme, že i Vás tato krásná moravská série potěší. ;)

Renka a Pavel, TwiceRaP :-P

 

1 komentář

  1. maarioo napsal:

    Děkuji Rence a Pavlovi za další nádhernou reportáž z jejich cest.
    Jen pro upřesnění mého času. Původní plán byl jít tuto serii i s naším georobotkem v kočárku. Naštěstí jsme to vzali v opačném gardu a tak hned na druhé keši BG17 jsme to pro terén museli vzdát. Pavla se s Adámkem vrátila k autu a já vyzbrojen 1,5l vody (33°C ve stínu), razítkem, tužkou a CWG vyrazil rychlým tempem k cíli. Snažil jsem se být zpět co nejrychleji, aby v tom žáru zbytek rodiny moc nestrádal :-D .
    PS: společný lov i s kočárkem jsme si užili na serii Old school. Je to 16 keší při lesní cestě. Jestli někdo půjde s kočárkem tak doporučuji jít ve směru hodinových ručiček, pěkně 1 – 16. V opačném případě vás bude čekat nepříjemný skoro kilometrový stoupák terénem, který pro kočárek moc není, ale z kopce se zvádnout dá :-D .

Musíte být nalogován zanechte odpověď.