10. Červenec 2013 · Komentáře nejsou povoleny · Kategorie: Expedice, Nezařazené · Tagy: , ,

NORMANDIE:

Termín: 29.7. – 3.8.2013

normandie

Cestovní itinerář:

1.den: odjezd z Mostu, Prahy a Plzně přes Německo do Francie

2.den: Rouen – hlavní město Normandie známé svými 2000 hrázděnými domy, nádhernými gotickými kostely a procesem s Johankou z Arcu.
Honfleur – malé loďařské městečko nedaleko Rouenu v ústí Seiny naproti Le Havre s nímž ho pojí most Pont de Normandie, s přístavem založeným v roce 1684 a řadou malebných domů, jedno z nejpůvabnějších míst Normandie.

3.den: Den “D”
Arromanches, Colleville-sur-Mer, Saint-Laurent-sur-Mer, Caen

4.den: Mont Saint Michel – “Mořská pyramida” jak Mont St-Michel označil Victor Hugo, se působivě tyčí v mělčině zálivu Saint Malo.
Saint-Malostaré město St-Malo podle Flauberta “kamenná koruna na vlnách”, podle Chateaubrianda “žulová citadela” – bylo již od konce 19. století významným přístavním městem na východě a je oblíbeným místem na koupání.

5.den: celodenní výlet na ostrov Jersey, největší a nejjižnější z Normanských ostrovů, ležících v Lamanšském průlivu mezi Francií a Británií, správně patří právě Velké Británii, na níž je však autonomně nezávislé a má vlastní měnu, zákony a parlament. Vzhledem k tomu, že zpáteční lodní lístek stojí necelých 67€, je tento výlet zcela dobrovolný a pro ty, jež na ostrov Jersey nepojedou, je možnost celodenního koupání v St-Malo.
Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6.den: příjezd do ČR.

Opět stejně jako loni budou pravidelné zastávky během cesty plánovány tak, aby na dálničních odpočívadlech bylo nejen wc a občerstvení, ale i kešule.

Cena:
2 lůžkový pokoj: 5.250,-
3 lůžkový pokoj: 4.450,-

V ceně je zahrnuto: ubytování, doprava, průvodce, pojištění ck proti úpadku.

V ceně zahrnuto není: zdravotní pojištění (lze sjednat), vstupy do muzeí a památek.

 

PROVENCE:

Termín: 12.8. – 18.8.2013

provence

Itinerář cesty:

1.den: odjezd z Mostu, Prahy a Plzně přes Německo do Francie.

2.den: Orange – klidné městečko v dolním údolí Rhony, které je známé svými operními slavnostmi a impozantními památníky z doby římské, které dnes patří ke světovému dědictví UNESCO.
Avignon – Avignon a Provence patří k sobě a navštívit Provence a nezavítat do Avignonu, to ja jako léto bez sluníčka.
Arles – staré pěkné město Arles je branou do oblasti Camargue. O jeho slavné minulosti svědčí působivé římské a středověké stavby zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. (nocleh)

3.den: Aix-en-Provence – je staré hlavní město Provence. Je považováno za jedno z nejkrásnějších  měst Francie. Elegantní paláce ve stylu italského baroka, košaté aleje a parky.
Marseille – ležící u Středozemního moře východně od ústí řeky Rhony je nejstarší a druhé největší město Francie a zároveň významný přístav. Ač má toto město přízvisko “Chicago Středozemí”, za návštěvu rozhodně stojí. (nocleh)

4.den: Saint-Tropez: malebné pobřežní městečko známé především horlivým četníkem Cruchotem v podání výtečného Louise de Funése smiley
Nice –  krása a uvolněnost, módnost, výborné koupání, to je Nice. (nocleh)

5.den: Monaco – druhý nejmenší evropský stát, vlastně knížectví, luxusní oáza pro neplatiče daní, alegorie luxusu a nekonečného bohatství, ale také nádherných zahrad, parků a romantických zákoutí.
Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6.den: příjezd do ČR

Stejně jako v roce 2012 možnost odlovení keší cestou zpět v Itálii, Švýcarsku a Lichtenštejnsku

Cena:
2 lůžkový pokoj: 4.700,-
3 lůžkový pokoj: 4.500,-

V ceně je zahrnuto: ubytování, doprava, průvodce, pojištění ck proti úpadku.

V ceně zahrnuto není: zdravotní pojištění (lze sjednat), vstupy do muzeí a památek.

Bližší informace na Yasmin.Hayatt@seznam.cz

Komentáře uzamčeny.