Uplynula již nějaká doba od chvíle, kdy jsme se vrátili společně s přáteli kulhalem a Nosferatu XIII. z megaeventu ve Švýcarsku, ale ne zas tak dlouhá, aby obrázky z této naší výpravy vybledly a my zapomněli vše krásné, co jsme při této geovýpravě prožili. Pokusíme se při naší reportáži zmínit jen to nejdůležitější a nejzajímavější, aby to nebylo příliš nudné :) a aby to bylo geocachingu blízké. :)

kulhal, TwiceRaP, Nosferatu XIII.

Vše jsme domluvili díky prvotní kulhalově výzvě uveřejněné na jednom z vláken na geocachingu.cz. Geopřítel kulhal vše zařídil a my se s Nosferatu XIII. už jen vezli. :) Velké přípravy, tak jak to bývá, vzali díky naší zaneprázdněnosti za své a než jsme se nadáli, tak tady byl pátek 27.května 2011 a my se chystali společně vyrazit ve směru Rapperswill u Curyšského jezera s cílem Megaevent Geofarm Schweiz. Kulhal si nás postupně vyzvedl na našich HC, které jsme mu předem poslali. :) Cestu do Švýcarska jsme nehodlali jen tak promarnit  a tak jediné, na čem jsme se předem dohodli bylo, že posbíráme po cestě všechny krabičky, které se připletou do cesty. Bylo jich nakonec při pohledu do geocachingové mapy až moc a tak jsme vytvořili plán, který by znamenal pozitivní přínos do našich profilových statistik na webu gc.com. :) Kdo zná GSAKové statistiky jistě ví, že se v nich zobrazuje mimo jiné i statistika počtu nalezených keší v různých zemích v jeden den a i statistika typů nalezených keší v jednom dni. Když jsme k tomu přidali potřebu nalezení Earthek v cizích zemích pro možné získání titulů EarthCache Master, tak bylo jasno. První kešky jsme posbírali u Rokycan. Zde jsme narazili na „úžasnou“ Earthku  GC1JRAT Rokycany Balls, podle jejíž pokynů jsme se měli vyfotit u pahýlů bývalé informační tabule, které jsme ve vysoké a mokré trávě ani nehledali a tak jsme se raději vyfotili u tabule s označením Národní přírodní památky. Moc hezký listing Earthky, ale kde nic, tu nic a ani ty rokycanské koule jsme nenašli. :) Jestli je možné stanovit nějaký stupeň oblíbenosti Earthek, tak při pomyšlení na tuto, se vždy zasmějeme. Nic ve zlém, prostě Rokycanské kuličky nás překvapily a dostaly. :) U Rokycan jsme zvládli dle plánu ještě jednu multinku, tradičku a i mysterku GC27C6E  Mustang 5M-F, kterou zmiňujeme konkrétně, neboť nás svým provedením opravdu mile překvapila. Po odlovu jsme posvačili a mnuli jsme si spokojeně ruce, neboť jsme  měli už 4 typy keší a vyrazili jsme směr Německo.

Mooreiche - 1. zahraniční Earthka - Bavorsko

Následovala zástavka v Německu – Earthka, zastávka v Rakousku – tradička, zastávka v Lichtenštejnsku – Earthka a konečně cíl a s ním i první uvítací tradiční keš u parkoviště na megaeventové farmě ve Švýcarsku. Dojeli jsme dle plánu k večeru, abychom stihli ještě zalogovat vlastní Megaevent a i podpůrný seznamovací grilovací Event, který probíhal asi o 25 km dál v podhůří Alp. Důvod jasný – další dva typy keší do statistik. :) Celkem jsme cestou i s eventy ulovili 9 kešových bodů, 6 typů keší a projeli jsme 5 zemí. Na farmě nás srdečně přivítali. Věděli o nás. :) Na základě registračních čísel jsme nafasovali naduté Garmin tašky se svými megaeventovými coiny, upomínkovými předměty, propagačními materiály, ale i s obvazem a např. i se speciální pinzetou na klíšťata. Nechyběly ani prázdné náhradní logbooky a kartičky pro zápis nalezených keší. Nosferatu XIII. si okamžitě oblíbil speciální stojánek – pouzdro na plechovkové pivo s národními švýcarskými barvami, které vzorně používal.

Nosferatu XIII. se svým stylovým stojánkem

Následovalo foto u zápisu do megaeventového „logbuchu“ u krávy, která je ve Švýcarsku téměř uctívaným zvířetem.

Zápis v megaeventovém Logbuchu

Krávy byly všude a jejich zvonce byly slyšet kamkoliv jsme přijeli. Teda skoro všude. :)

Švýcarské stračeny se zvonci

Než jsme odjeli na večerní grilování a ubytování, tak jsme koukli do GPS a se spokojeností jsme uviděli nejen modrou barvu blízkého curyšského jezera, ale i spoustu dosud uzavřených truhliček, které tady na nás čekaly. Tak nějak nám to připomínalo georáj. Zde skutečně platilo: „Keška všude, kam se podíváš“. :) Před odjezdem na grilovačku jsme si na trika připnuli i účastnické cedulky, na kterých jsme měli svůj nick, křestní jméno a i obrázek zvířátka.

 

Vizitka TwiceRaP s kravičkou

Každý měl zvířátko jiné. V megaeventových pokynech jsme se dočetli, že se máme pokusit o vyhledání dalších účastníků megaeventu, kteří mají na svých cedulkách stejné zvířátko a pokud jich nalezneme 15, máme šanci vyhrát nějakou plnohodnotnou cenu. Jak jsme následně zjistili, tato velmi jednoduchá hra se stala velice oblíbenou a výrazně přispěla k seznámení s ostatními účastníky této akce. Všude, kde jsme se ocitli, jsme slyšeli pokřikovat názvy zvířátek v němčině nebo angličtině. Geokolegové různých národností k nám ke každému přicházeli a všichni se dívali na naši hruď, na to naše zvířátko. Ty tam byly nějaké zábrany a případné jazykové bariéry. Nosferatu XIII., který vládne německým jazykem exceloval. Jeho „Kätze – kočička“ byla slyšet všude. I jeho Grüss Gott nás všude doprovázelo. Nosferatu XIII. byl prostě jednička. Bavilo nás to. I večeře nás bavila. :)   Grilování proběhlo ve skvělé atmosféře. Co jsme si ugrilovali, to jsme si i snědli.

Seznamovací grilovací Event

Po té jsme už zapnuli naše GPS a vyrazili jsme nedočkavě do blízkého okolí. Co 250 metrů, to nějaká Mega keš. Ani nevíme, kolik jich Švýcaři při této akci založili, ale byly všude. Keš Mega Grill, Mega Jump´n splash, Mega Mutter, Mega Nussnacker, Mega Siberling, Mega PET, Mega Brutter atd…. A tak jsme běhali po okolí a nacházeli veverku, keš ve šroubu, keš u vodní skluzavky, prostě nádhera. Ubytovaní jsme byli v tzv. „Matratzlageru“, hezky jeden vedle druhého na pryčnách, na matracích, ale s úžasnou a netradiční „atmosférou“. Tu ještě vylepšil jeden v noci ze spaní křičící Nosferatův spolunocležník, který našeho přítele několikrát pořádně vyděsil. Nosferatu XIII. nevěděl, jestli ho má zachraňovat nebo ho skolit… :) Ale i to patřilo k našim zážitkům, na které budeme dlouho vzpomínat.

TwiceRaP, kulhal, Nosferatu XIII.

Pokračování za týden…. :)

 

Komentáře: 3

  1. martin.simek napsal:

    Moc pekne cteni …. priste dejte notifikaci o ucasti tady na Geokladnu a treba se nas prida vic … ja osobne jsem pro kazdou takovouhle “spatnost” ;)

  2. TwiceRaP napsal:

    Je pravda, že jsme na žádné další české kačery ve Švýcarsku nenarazili. :) Dokonce jsme se dívali na parkovišti na auta, jestli nějaké české geovozidlo neuvidíme a fakt tam žádné nebylo. Docela nás to překvapilo. :)

  3. Desdencha napsal:

    Děkuji za úžasnou reportáž. Po přečtení jsem začala lákat geokamarády na podobný výlet. Třeba se jednou někde potkáme – jestli ne ve “světě”, tak určitě příští rok v Tuřanech..

Musíte být nalogován zanechte odpověď.