O nedělním programu jsme měli jasno. Kdo zná přítele kulhala, jistě ví, že není na Kladensku, Slánsku a Rakovnicku žádná keš, která by neobsahovala jeho cito pytlík. Cito pytlíky snad nejsou jen v mikroškách, kam se nevejdou. :) Ano, jistě již tušíte, ráno jsme měli v plánu CITO Event a po něm už hajdy domů.

Kulhalův CITO pytlík

Nějak jsme se v noci vyspali, Nosferatu XIII. ušetřil svého spolunocležníka na životě a někteří měli krásný sen o nalezení keše Mega Fun. :) Po skvělé snídani jsme vyrazili, no kam jinam, než na Mega Fun. :-D Bez této kešky by se nám opravdu těžko odjíždělo. Když ale ono to nebylo opravdu tak jednoduché. Keš byla uložena v hustém lese v němž rostlo kapradí a různé jiné lesní trávy, všude kolem samé kameny, pařezy a už docela slušně udupaná geokomunikace všemi směry.GPS si dělala, co chtěla a my hledali v této geodžungli kámen. :) Hledali jsme asi půl hodiny, času už nezbývalo, CITO Event volal, když ten výsměch na nás konečně zazářil! Kamínek o velikosti 10 cm, položený na terénním zlomu ve výšce pasu, geokamínek s mikroškou, opravdu Mega Fun našich švýcarských geopřátel. Konečně Found it! :) :-D Štastni jsme odcházeli na MEGA – CITO, tak se Event jmenoval. Začínal v 9,30 hod. 

 

Tak nějak jsme plánovali, že poběháme kolem místního sportovního areálu a za půl hodinky vyrazíme po zalogování domů. Opatrně jsme se rozhlíželi po logbuchu, ale logbuch nikde. Švýcaři to drželi pevně v rukou. Kde se vzal, tu se zjevil organizátor s hlásnou troubou a počal z desítek citosnaživců vytvářet pracovní skupiny, které vysílal do všech směrů a při upřesňování míst pro geoúklid mířil prstem hodně vysoko na kopce nad námi. Poněkud jsme znejistěli a po chvíli se přítel kulhal zeptal, jestli by nebyl nějaký uklízecí rajon v bližším okolí. S pochopením jsme byli ubezpečeni, ať vyčkáme. Po chvíli jsme byli zařazeni do skupiny, která vyrazila určeným směrem, který jsme neznali, na místo, o kterém jsme nevěděli, ale co je hlavní, měli jsme černé igelitové pytle a jak jsme pochopili, měli jsme sbírat odpadky. Už jste někdy sbírali ve švýcarských horách odpadky? Asi ne a tak Vám o tom musíme napsat. :) Žádné tady totiž nemají. Po cestě jsme se prali o nalezené vajgly a každý kousíček nalezeného papírku byl naším skutečným cito vítězstvím. Dokonce jsme zaběhli do campu ke stanům a chatičkám, kde jsme chtěli vyprázdnit náplň odpadkových košů, abychom alespoň nějaké odpadky měli. Na cestě jsme potkali jednoho člověka, který nám s pochopením daroval jeho použitý hygienický kapesník. To byl panečku kamarád! :) Jo, o odpadky tady probíhal opravdový boj. Asi po půl hodinovém cito snažení se naše citogroup na jedné vyvýšenině na památku vyfotila a byl nám po té sdělen hlavní úkol naší skupiny.

CITO group

Měli jsme se otočit a na zpáteční cestě zkontrolovat práci skupiny pohybující se před námi. :)  Začalo se nám to líbit. :-D :-D Vše probíhalo skvěle, my se blížili k parkovišti, kde čekalo kulhalovo geovozidlo, ale nedošli jsme…. Naši švýcarští a němečtí geokolegové najednou začali vytahovat své GPS a my pochopili, že ta správná legrace právě začíná. :-D Právě v této chvíli byla zveřejněna nová keš Mega Clean. Vzdálenost něco kolem 800 metrů. Naše skupina vyrazila určeným směrem, aby po padesáti metrech udělala čelem vzat. Znáte ten proces zorientování s GPS…. :) Ve zrychleném přesunu kolem potoka kulhal zkušeným okem objevil skutečný poklad v podobě trčícího plechu ze dna potoka a níže dokonce zahrabanou pneumatiku. Zapamatovali jsme si místo a běželi jsme dál i s ostatními na Mega Clean. Byli jsme rychlí, ale na FTF jsme nedosáhli. STF bylo naše. U kešky jsme se zalogovali a rozdali jsme zde naše poslední CWG, o které byl veliký zájem. Příliš jsme se nezdržovali a vydali jsme se za našimi tajnými poklady, které jsme zahlédli cestou. Nečekaně se nám podařil další husarský kousek spočívající v odhalení skupiny kačerů, kteří právě u finále logovali kešku mysterky Mega Kross. Se zazubením :-D jsme do logbooku otiskli naše razítka a mazali jsme za plechem a pneumatikou. Uspěli jsme na padesát procent. Plech již vytahovali jiní geokolegové, ale pneumatika byla stále v potoce a jeden snaživec s ní beznadějně zápasil. Kulhal jen krátce pronesl, že mu jdeme pomoci a šli jsme na to.

Dobývání pneumatiky

Vyproštění pneumatiky a její odvalení do srázu na pěšinu kolem potoka dalo docela zabrat. Ale byla NAŠE! Byl to pořádný, asi traktorový kus. Nakonec jsme nedaleko nalezli ještě jednu menší a rázem se náš český tým stal hvězdou Mega CITO. 

Malá pneumatika

Velká pneumatika

 

 

Gumy jsme nepustili z rukou. Dováleli jsme je až na výchozí CITO souřadnice a za cílového aplausu a obdivných pohledů kolem stojících jsme jimi výrazně navršili konečnou bordel hromadu. Tím jsme naši českou reprezentaci na Švýcarském megaeventu ukončili.

Finále MEGA CITO

Po zaslouženém CITO logu jsme konečně mohli vyrazit domů. Cestou zpět jsme se zastavili na odlov jedné Earthky a tradičky v Lichtenštejnském Vaduzu, kde jsme shodou okolností potkali geokolegy z Německa, které jsme znali již z megaeventu. Knížectví Lichtenštejnské je nádherné a Vaduz obzvláště. Snad Vás fotografie z těchto míst potěší.

Vaduz

Na souřadnicích Earthky ve Vaduzu

Jako správní turisté jsme nakoupili suvenýry, zmrzlinu a za navigačního hlasu Pavla Lišky jsme vyrazili frrrrr na dálnici a domů.  Jelo se nám dobře. Znovu jsme si připomínali  všechny krásné chvíle, které jsem mohli ve Švýcarsku prožít. Chybělo jen málo a Nosferatu XIII. si mohl kromě více jak padesáti keší odvézt i zaslouženou cenu ze zvířátkové soutěže. Nevyhrál, ale z nás byl absolutně nejlepší. :) Všichni jsme se shodli, že toto byl zatím nejkrásnější megaevent, který jsme mohli navštívit. Švýcaři vyhráli nádherným prostředím Curyšského jezera se vztyčenými Alpami nad ním a i spoustou moc pěkných krabiček, o které se tady zakopávalo. Moc se nám tam líbilo. Jak jsme se při psaní této reportáže dívali do geomapy, kešky jsou stále na svých místech a tedy nic nebrání tomu vyrazit směr Rapperswill a pozdravit

Grüss Gott Švýcarsko. :)

TwiceRaP, kulhal, Nosferatu XIII.

 

Komentáře: 4

 1. admin napsal:

  Dekujeme za skvelou serii clanku – moc se libily. Tesime se v budoucnu na dalsi podobne clanky i od ostatnich :) .

 2. Raraku napsal:

  Moc díky za parádní reportáž. :)

 3. martin.simek napsal:

  Skvele cteni > kazdy tyden jsem se tesil na pokracovani ! Diky ;)

 4. Desdencha napsal:

  Já se též připojuji k nadšeným čtenářům téhle reportáže na pokračování. Škoda, že už je konec. Tak honem rychle, vyberte další megaevent – ať se máme na co těšit :)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.