Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: PePeKacka

Založený účet od: 07/2009

Počet osob skrývajících se za nickem: už brzo 4

Petr – řidič, hlavní lovec, navigace sama sebe J, luštění, googling, příprava trasy a materiálů, brblání na mudly

Petra – lovec zejména těch, co Peťka nevidí; luštění; navigace (nebo spíše snaha o navigaci); příprava; zásoby jídla, pití a oblečení a spousty pevných nervů k přesvědčování brblalů či kňouralů ;)

Kaťulka – lovec těch, u kterých může být slyšet ;) , hlavní maskovatel při hledání a někdy velká kňoura, která přidává na obtížnosti či terénu

Mimísek v bříšku – se zatím virtuálně učí a je zatím jednou z nejzajímavějších „mysterek“

Moje první keš: Jak to u nás vlastně začalo??? Peťkova mamina vyprávěla, jak s přítelem chodí a něco hledá, Peťka byl tím nápadem nadšený a něco o tom nastudoval, mě o tom vyprávěl, ale jako vždy jsem ho vyslechla a myslela si své – protože se nadchne každou chvilku pro něco a své nápady či přání by chtěl mít hned teď :) , no a já jsem ten realista a skeptik, kterého musí přesvědčit, že ta jedna určitá věc stojí za to nebo ho přesvědčuji, že ne teď hned je to nutné ;) . Navíc v té době byli Kátě čtyři měsíce a mě geocaching a malé dítě přišlo jako neslučitelné :) . To že se někde zaregistroval jsem začala vnímat, až když mi vyprávěl o svém prvním nálezu sv. Václava GC1NNW3, tím už ve mně také probudil zvědavost …

Na které kešce jsem byla poprvé s ním? Hmm, asi na Zatrubte si cestou na Bezděz. Od té doby jezdíme ve většině případů spolu. Výjimkou jsou služební cesty, kde loví Peťka sám nebo poslední dobou výpravy, kam jsem nemohla kvůli čekání dalšího káčátka.

První kešky jsme hledali bez GPS, stačila domácí příprava map a přepis důležitých údajů, multinky jsme obešli, doma spočítali, na mapě našli cílové souřadnice a v dalších dnech se pro finále vydali. Pak jsme si pořídili něco jako GPS :) – v angličtině, bez map a zjistili, že to bude chtít ještě něco lepšího a pak přišel Ježíšek s Garmin Etrex a my teprve zjistili, jak to může být snadné, o kolik nám to pomůže být rychlejší :) Postupem času se nároky více a více zvyšují a tak někdy v minulém roce v létě došlo k pořízení Garmin 450, který nám zatím plně vyhovuje. Na konci roku se nám ještě vyplnilo přání internetu v mobilu, což nás posunulo zase o kousek dál.

Zážitek, na který nikdy nezapomeneme: Jak píší ostatní – takových je mnoho, spousty, hafo, …

Vzpomínky na některé z nich:

Octo fratres – dodnes jsme pyšní na to, že jsme se s tou latinou poprali a taky nikdy nezapomeneme, že cesta k ní byla pokryta tak silným, hladkým a lesklým ledem, že by ho záviděli leckteré zimní stadiony, Peťka jí s naším autíčkem celou sklouzal tam a pak i zpět a já byla strachy bez sebe a ráda, že Kátí z toho nemá rozum a hezky si brouká v autosedačce. Ale stálo to za tu radost, že jsme to správné místo našli.

Gymnázium Slaný – oba nematematické mozky jsme mohli dávat dohromady, jak jsme chtěli a nic, takže jsme listing vždy otevřeli a zavřeli s tím, že Slaný celé nikdy nedáme. Jednoho dne jsem se ale rozhodla, že jako studentka pana profesora Němce jí tu přece nechat nemohu, vždyť tahle záludnost ještě žádného jeho studenta neminula, s pomocí vzpomínek, krapet logiky, co se v nás našla, internetu a excelu jsme to spočítali!!! A pak jí tam hodnou chvilku hledali

Kostka – Peťka stříhal, Peťka lepil, já se bavila jeho sledováním (kdo si hraje, nezlobí) a nakonec jsme ji spolu poskládali :)

Fenomén DNF – vymýšlení správného logu, tak aby pobavil, nám zabralo nějakou chvilku, ale pořádně jsme si to užili a její odlov, ten nápad, prostě perfektní záležitost J

Velmi rádi vzpomínáme na slánské kešky (Královské město, Slánské hledání, Svatba Jana Mydláře, Wowzar, …), které pro nás byli v našich začátcích zážitkem a jako slaňáci je máme moc rádi dodnes :)

Je těžké napsat jen o některých a tak se všem, které by tu měly být ještě napsané, omlouváme, ale to by byl dlouhý, dlouhý výčet a myslím, že to, že se nám nějaká keš líbila nebo pro nás něco znamená, vyjadřuje náš seznam obdarovaných FP.

Rádi také vzpomínáme na vytváření našich vlastních, zejména na Tajné E, u kterého se ta příprava pořád prodlužovala, ale nakonec nám dělá velkou radost. Jsme rádi, když se nám do tvorby kešky povede dát nějaký zvláštní nápad, něco navíc oproti těm „tuctovým jen krabičkám“, ne vždy jsou proto vhodné podmínky, ale snahu máme u každé – kde to šlo a byl nápad, tak tam to je ;)

No a náš první event? Kvůli tomu jsme snad i pár dní nespali, jen abychom něco neopomněli a nikdo neodjížděl zklamaný či znuděný. Teď se moc těšíme z tvorby a myšlenek na další.

My a Geocaching: Geocaching je pro nás zábava, rozptýlení, radost (někdy až dětská radost), součást nás, jedno z našich hlavních témat, náplň volného času, … Geocaching nás motivuje k pohybu, výletům do přírody, poznávání zajímavých (někdy i nezajímavých) míst, k přemýšlení, učí nás nové věci (kdo by to byl řekl, kolik existuje šifer, chytáků, …), k překonávání sama sebe, … Také nás překvapuje svou rozmanitostí, která by se určitě nedala vyjádřit nějakou stupnicí. Učí nás dřív myslet než psát, neřešit každou maličkost do hloubky, neházet hned něco do škatulky dle prvního dojmu – v tom všem se stále zdokonalujeme ;)

A co je na geocachingu úžasné – poznali jsme spousty nových lidí, z některých se stali známí, kamarádi, přátelé, spoludovolenkáři, spoluvýletníci, pomocníci v nouzi, ale zatím z nikoho se nestal nepřítel a my doufáme, že to tak bude i nadále :) . Jo a taky z nás udělal geocaching  blázny – pro ty, co nechápou, za čím že se to ženeme nebo proč to děláme, ale to nás nemůže přece nijak rozhodit, však oni si zvyknou ;)

Geocaching jsme nedělali a nikde nebudeme dělat pro body. Nemáme žádný cíl typu zabarveného čehokoli či odlovu něčeho speciálního na kulaté, půlkulaté číslo, … Našim cílem je i nadále si tuto hru co nejvíce užívat, nenechat se unudit momentálním „návalem“ nových kačerů či kešek, které nesplňují naši představu. Však nic přece netrvá věčně a v přírodě platí, že silnější zvítězí, časem na to dojde i tady.

Geocaching tu bude, dokud se satelity udrží ve vesmíru :)

1 komentář

  1. TwiceRaP napsal:

    Moc hezké představení. :) Dýchá z něj radost, pohoda i pravý zápal z té naší hry. :-bd Moc hezky se to četlo. Přejeme Vám radost a štěstí s odhalením blížící se životní mysterky a jen krásné geozážitky. ;)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.