Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: 1gato1

Založený účet od :7.10.2007

Počet osob skrývajících se za nickem: 1

Moje první Cache: Moji první keš na kterou rád vzpomínám jsem ani nezalogoval. Vlastně ani nevím, jak se jmenujeme. Příbuzný, Minutus mi svého času vyprávěl o hledaní pokladů, krabičku můžeme nalézt třeba pod lavičkou. Mne to nijak neoslovilo, hledat mezi vajgly nějaké věci. Až jsme za čas byli s mín a jeho rodiči začátkem záři v Jizerských horách. A samozřejmě, půjdeme najit nějakou kešku. Šlo nás asi pět, pokud možno rovnou za šipkou, přes polomy, močál, tráva až po ramena. Pomalu jsme reptali, špatná nálada přímo bobtnala. Až jsme došli na místo, tam bylo několik skalek, hledáme, hledáme, hint moc v záři nepomohl: asi půl metru nad čarou sněhu. Konečně úspěch, úleva a kudy zpět? Jak jsme přišli se nám skutečně nechtělo až Minutus hlásil, že asi 300 metru je modrá turistická značka. Moje žena, teď už také kačerka prohlásila v naší rodině památnou větu : Najdem modrou a jdem do prdele!!!!! Modrou jsme našli, civilizaci také. A já si po dovolené založil úcet a kešuji dodnes.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: Rád vzpomínám i na keš kterou jsem našel jednoho roku začátkem března. Prvomájová Dubova jeskyně. Navigace nás dovedla co nejblíže, ale mezi mnou a keši byla říčka Blanice, docela rozvodněná. Svlěknul jsem se do slipů a započal přechod, tam šlo vše dobře, keš jsem našel, ale zpáteční cesta byla horší. Uprostřed mne napadlo, že by mne mohla žena vyfotit alespoň na mobil. Vody do půlky stehen, hulákám pokyny, jak se to má ovládat a v saměm zaujetí focením se kameny pode mnou nějak pohnuly a ja stál v ledově vodě nad kyčle. Přechod jsem dokončil, utřel se do trička a zbytek dne se obešel bez slipů i trička. Samozřejmně krásných zážitků bylo mnohem vice.

Já a Geocaching: Geocaching mne baví stále, přivádí mne do neznámých koutů a velmi jej oceňuji i v zahraničí. A je mnoho hezkých setkání na eventech, i jinde. Doufám, že geocaching bude dále pokračovat, nezahltí se díkzabodovkami a PT, ale bude nás vodit po krásných místech.

 

Musíte být nalogován zanechte odpověď.