Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: kolombo

Založený účet od: neděle 10.4. 2005

Počet osob skrývajících se za nickem: zpravidla jedna a jízdní kolo, ale občas se přidá manželka nebo nějací kamarádi

Moje první Cache: GPSku jsem si koupil 5.4.2005 cca v 10:30 v Picodasu, původně pro zakreslování cest a pěšin do map pro cyklisty a teprve po několika dnech jsem, při hledání něčeho úplně jiného, padl na stránku www.geocaching.cz . První příspěvek do fóra jsem napsal 12.4.2005

A den na to, ve středu 13.4.2005, zhruba v 16:20, jsem, cestou z Příšovic, našel svoji první geokeš, Mala Skala – Frydstejn od Michal+Jitka. Jako všichni začátečníci jsem moc nevěděl co hledám a tak chvilku trvalo než jsem keš objevil. Když byla tato keš před časem k adopci, tak jsem se jí ujal.

16.4.2005 podnikám první cyklovýpravu  za keškami a odlovuji většinu keší v okolí Jablonce n.N, tedy tři. A na jedné z nich mám dokonce TTF, šest dní od FTF. Ještě dnes si pamatuji, jak na zalesněných stráních Bramberku byl ještě sníh a jak jsem pak na Černé Studnici zmokl.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: Je velmi těžké vybrat ten nej zážitek, ale určitě jsou to hlavně kolektivní akce, společné odlovy, eventy a potkávání dalších kačerů.

Jeden z největších zážitků určitě byl můj první event, Geo-apríl / Vyzvednutí “Morany” a zároveň dovršení 50ti odlovů za první rok geocachingu. Event byla výprava kačerů, která se vydala vysvobodit ze sevření sněhu a ledu závodní TB Vltava: levy x pravy breh. Konečně jsem potkal více geokolegů, event má 11 attended logů :)

Velký zážitek byla několikadenní akce, GEO závod Czech GeoCheck, kdy jsme závod absolvovali na kole a na kterou jsme několik týdnů dopředu trénovali.

Dobrý zážitek byl kolektivní odlov FTF na Jizerských 1000, kdy jsme tři odpoledne  hledali  kešky po vrcholech Jizerek, aby jsme nakonec mohli vyrazit pro finálku.

Ke spoustě zážitků se nedá přiřadit log, ale legrace s tím byla i tak. Třeba neoficiální sraz v Liberci, v souvislosti s Patologickou výpravou na Žulu .

Já a Geocaching: Geocaching pro mne má dvě roviny. Jedna jsou společné výpravy s kamarády na keše a eventy. Ta druhá je cyklogeokešing.

Ne, že bych někdy nejel na keše autem, ale nejlépe se cítím, když vyrazím na kešky na kole. I když jsem často omezen dosahem, kam se dá vlastní silou dojet, tak tenhle způsob odlovu považuji za nejzajímavější. Koneckonců, odlov Vlečky na kole je opravdu zajímavá záležitost.

S nástupem závodníků v počtu odlovených keší a lovením keší na čas, se stále více vracím k získávání zážitků při odlovu a počet nalezených keší přestává být tak důležitý. A zážitky se nejlépe sbírají při odlovu složitějších a delších keší ve skupině několika kačerů.

Z eventů preferuji raději ty delší, kde je prostor posedět a pokecat, než rychloeventy, kde se pořídí fotografie a za hodinu není vidět, že tam nějaký event byl. Jen mi přijde, že od určitého počtu lidí to už není event, ale demonstrace a tak MEGA eventy, zatím, zpravidla nenavštěvuji.

Doufám, že budu potkávat stále více lidí, kteří si uvědomují, že geocaching není závod, ale že jde o to si užít cestu třeba jen za jedinou keší.

Protože cesta, to je cíl :)

 

1 komentář

Musíte být nalogován zanechte odpověď.