Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: LOGISTIK-CZ-

Založený účet od: 20.11.2011

Počet osob skrývajících se za nickem: 1, někdy 2 s menželinkou, kterou geocaching začíná velmi bavit.
Moje první Cache: Moje první keš na sebe nenechala od registrace na GC dlouho čekat. Byla to mikrovka v místě mého bydliště, jak tomu asi bývá ve většině případů začínajících kačerů. Keška GC2DB4Q nebyla nijak složitá, jenže touha nalézt ji byla daleko silnější, než cokoliv jiného. Po příchodu na místo jsem začal hledat pod šípkovým keřem, obracet kameny, pročesávat trávu a šťoural v dírách. Po hodině marného hledání jsem to chtěl vzdát. Ani po přečtení nápovědy jsem nezmoudřel a tak jsem při odchodu kopl do místa, které jsem předtím zaslepen lovem opomněl prohlédnout. Když jsem jej blíže prozkoumal, myslel jsem, že se vzteky zahrabu. Keška byla na světě a já slavil svůj první úlovek kešky.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: I když lovím většinou sám, ve dvou a více lidech je to větší legrace. Poslední lov kešek s J@VEM mě ale opravdu překvapil. Když jsme se den před lovem domlouvali kam vyrazit neměli jsme moc jasno. Když jsem druhý den obdržel seznam kešek k lovu, netušil jsem, jaké výstupy budu muset absolvovat. Oblast Zbraslavských údolí mi nic neříkala, až do chvíle kdy jsme začali s lovem a já viděl příkrá údolí a srázy desítky metrů hluboké. Bližším pohledem do gpsky jsem pochopil, že tenhle výlet bude opravdu stát za to. Prvních pár kešek byla procházka lesíkem s keškama u cesty, pak se začal terén mírně přiostřovat do kopců a tři závěrečné kešky mě opravdu dostali. Lezení po velmi ostrých skalách, kde není moc čeho se držet a když ano, zůstane Vám to v ruce. To byl silný a nezapomenutelný zážitek. Naštěstí byly tyto výstupy nebo sešupy vždy korunovány odměnou v podobě nálezu kešky.  Ještě druhý den mě bolel celý člověk, ale už nyní se těším na další společné lovy.

Já a Geocaching: Jsem moc rád, že jsem geocaching poznal, neboť díky němu poznávám místa, kam bych se ani nevydal, nebo by mě to v životě nenapadlo. Hlavně mi definitivně přeorganizoval můj volný čas a to tak, že kdykoliv mám volný víkend plánuji kde, co a s kým odlovit. Nejsem typ kačera, který má rád luštění, raději jsem v přírodě a lovím tradiční kešky, earth keše nebo multiny bez zbytečně dlouhých stage a počítání.
Poslední dobou a také díky přečtení článku zde na Geokladno „Rozhovor s TEAM 360“ jsem si uvědomil, že geocaching není o tom kdo má kolik kešek. Je to především o tom nesedět doma a vyrazit ven a poznávat nová místa a informace o nich. Když je poblíž nějaká ta keška, brát ji spíše jako třešničku na pomyslném dortu.
Geocaching má určitě do budoucna možnost stát se koníčkem mnoha lidí, kteří jsou ochotní opustit virtuální svět a vkročit do toho reálného. Je bezesporu pravda, že virtuální svět do jisté míry dotváří i svět geocachingu, ale ta hlavní věc a tím je fyzický lov kešek zůstává v tom reálném.  Když se bude geocaching brát a hrát opravdu poctivě, budou se zakládat a hlavně schvalovat pěkně udělané keše, bude mít geocaching velikou budoucnost a sílu přilákat nové kačery.
Bude-li se ovšem brát jako pomyslný porovnávací žebříček, kdo má více toho či onoho a hlavně budou-li to kačeři takto vnímat sami, nevím, zda-li  to bude bavit nově příchozí.  Geocaching je především hra a ne možností jak si zvyšovat své vlastní ego. Na to bychom měli myslet vždy, je to přeci jen a jen bezvadná hra…..

 

Musíte být nalogován zanechte odpověď.