Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: Lucky&spol
Založený účet od: 22.9.2004
Počet osob skrývajících se za nickem: 4+pes

Moje první Cache: O geocacgingu se Michal dozvěděl náhodou od spolužáků. Nejprve se se třídou vydali hledat kešku Kopec soli GCHAZ0 jen bez GPS, pouze podle fotek. Všichni si mysleli, že to bude hračka. Když nic nenašli, domluvili jsme si půjčení GPS od známých. Ješte v den půjčení jsme se vydali pro poklad. GPS jsme neuměli ovládat a netušili jsme, že tam lze zadat waipoint, ke kterému se můžeme nechat navigovat. Chodili jsme po hoře sem a tam, dokud jsme nenalezli jednu souřadnici. Pak Michal musel vylézt lomem nahoru, aby souřadnici neztratil. Když už jsme to vzdávali a chystali se domu, zamával na nás Michal ze shora krabičkou. Meli jsme z nálezu obrovskou radost, a koukali nalézt co nejvíce keší, dokud jsme měli GPS půjčenou. Nakonec nás to tak začalo bavit, že jsme si k vánocům nadělili vlastního Legenda C. Od té doby si neumíme představit cestu kamkoli, aniž bychom se podívali, jaké jsou v okolí keše a nepokusili se alespoň jednu najít.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: Těch je za tu dobu hledání hodně. Určitě nikdy nezapomeneme na kešku Bila Dorota GC17MZR, na to, jak jsme se bavili při betatestu série Hodný, Zlý a Ošklivý GC1PC47GC1PCB3GC1PC8F, na krásný pocit při vyluštění Hradníkovy mostove cache GC17TDP a třeba taky Uhlirova pokladu GCTEYH a jeho vdovy GCVCBC, na Hradníkovy eventy hlavně S Hradnikem na hrad Houska GC1NHDW,  na dvoudenní putovaní za Velkou husi cestou GCM443, taky na naši první wherigo Za Sarkou s baterkou GC1DBAD, betatest Octo Fratres GC1EQP4, odlov podzemnich mysterek Mesicni sachta GC1NW48 a Pevnostni minovy system GC1PFCN a z posledniho roku na skvělý společný odlov se Semikem a Raraku kešek v okolí Máchova jezera a z nich hlavně Strasny lesu pan GC2G89F, společnou expedici s kladeňáky (Semik, Raraku, Salome, Martin.Simek, J@vo, PePeKacka) na Křivoklát, expedici Proti proudu, a společně strávený den s Mikisi, J@vo a PePeKacka při lovu Dalmatinů.
Ze zahraničních zážitků vzpomínáme na společný výlet s Mikisi, Barbie teamem a MarHanem na megaevent do Finska, Michalovu cestu do Chorvatska, která vedla přes Hradec Králové, Slovensko a  Balaton :-D a nádherné kešky ve Francii.

Já a Geocaching: Až asi do roku 2008, než se trošku víc rozjel geocaching na kladensku, jsme v okolí domova neměli víceméně co lovit. Za krabičkama jsme museli vyrážet 20 a více km. Takže po těchto zkušenostech jsme rádi, že v současné době rostou krabičky i v našem okolí a ne jen v Praze, že si můžeme vybrat, jestli chceme jen sbírat body nebo vyrazit na nějaký pěkný výlet do přírody. Jsme rádi, že máme spoustu kamarádů z našeho okolí, se kterými můžeme na krabičky vyrazit společně a užít si spoustu legrace. Za to Vám všem děkujeme ;)

1 komentář

  1. Fefekladno napsal:

    Nemělo by tam být “pes + 4″? :)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.