Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: P.I.A.F.

Založený účet od: 8. Května 2011

Počet osob skrývajících se za nickem: 4 (Pavel, Ilona, Adam a Filip)

Moje první Cache: Byla Svatba Jana Mydlare GC1K64V .Z našeho prvního lovu jsme byli nadšení. Procházka po známých místech, s překvapivým zjištěním co že jsou ta malá dvířka na jednom zastavení a ukázkou místa, kde bývala katovna. Fascinovala nás nenápadnost finální mikrošky. Tento podvečer jsme si opravdu užili a ze samého nadšení jsme se ještě vydali na neméně kouzelný Lesopark Haje GC2N3P3.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: Velmi příjemnou záležitostí a silným zážitkem nám byla jedna s prvních kešek, kterou jsme odlovili Vyhlídka u Poustevny (mufloni) GC2957W na samém jihu Krušných hor. Vyrazili jsme s Ilonou a Filipem v krosničce…bez Adama, který zůstával ten den s kamarády a na práci měl stavbu lesního bunkru. Počasí nám přálo, krásně hřálo slunce a cesta vedoucí lesem i rozkvétajícími loukami nám nabídla několik nádherných výhledů, pár bezvadných exemplářů  zmije obecné, lišku, stádečko vysoké a nějaké to srnčí…s vytištěným listingem jsme zvolili ownerovu nabídku,  jít bez zapnuté navigace. Tehdy jsme ani netušili, že je to vlastně letterbox, kterému jen chybělo razítko. Cesta nám plynula, Filip mi na zádech usnul a my se ve velmi dobrém rozpoložení dobrali k finálnímu výhledu. A ten byl tedy impozantní. Pohled do hloubky otevřené krajiny byl ve slunečních paprscích opravdu dech beroucí. Ilona se ujala po chvíli dohledání krabky, já zaparkoval spící káče, poseděl na skalce a kochal se. Ale nebylo to vše co nás mělo ten den ještě ohromit. Na místě jsme se po zalogování zdrželi v němém úžasu z divadla, které nám příroda nabídla. Celá krajina se začala halit do barev přicházející bouřky a ten kdo zná toto místo chápe, že se dá přicházivší atmosféra nazvat jen jedním slovem…MORDOR…a to ve smyslu úchvatné kombinace barev a až strašidelné demonstrace nadvlády přírody. Podívaná, to už začalo krápat, byla trochu hypnotická. Mocná a  krásná. Před našima očima se otevřel 3D obraz, který by ve své fantazii nezplodil snad ani mistr Dalí, obraz, který by nepopsal ani Dante. S ohledem na stále spícího Filipa jsme se vydali zpět. Průtrž mračen nás dohnala asi ve třetině cesty. Zpočátku jsme měli tendence se před vodou chránit pod stromy, ale to se po dvou minutkách ukázalo jako naprosto zbytečná záležitost. Pár set metrů před naším úkrytem proťal oblohu blesk jak z vědeckofantastického filmu a nasledující hromobití probudilo Filipa, který vykoukl z pod stříšky krosny a dostal hned plný „kýbl“. A i když se to v bouřce nemá poslední úsek jsme proběhli. Filip se rozkoukal teprve v suchu a bezpečí. My jsme svlékli promočená trika…a řekli si: „ to byla teda jízda…“
Zážitků a kešek, na které rádi vzpomínáme je více, ale „mufloni“ jsou pro nás jedineční a v mnoha ohledech vyjímeční. Ale stejně rád bych ještě vzpomenul třeba na sérii Zaniklé obce obvzláště pak Finale – Zanikle obce – Sv. Anna GC27GE9, krásnou multinu v blízkosti našich HC Tajne E GC22X0V nebo zážitky s Akrachus při tvorbě naší první (a zatím jediné) mysterky Mr.Miracle GC3D2QY

Já a Geocaching: Nehoníme se za body, geocaching je pro nás zážitkovou záležitostí. Nejraději jsme, když jsme přivedeni na zajímavé místo se zajímavým příběhem. Nejraději jsme na lovu spolu, což se nám daří v poslední době méně. Vztáhnu-li výše popsané na narůstající zájem o geocaching, myslím, že lze najít jistá podobnost…tedy: domníváme se, že bude ubývat nic neříkajících keší a vznikat budou takové, které nás budou bavit. Myslím, že proběhne přirozená selekce a úbytek těch, kteří geocaching mají spíše modní záležitostí nebo si to prostě jen chtěli zkusit a že zbydou ti, kteří to myslí vážně.
I přes náš poměrně nedávný vstup do HRY se počítáme mezi ty, kteří zbydou a budou se těšit z nacházení krásných kešek a vytvářet takové, které budou těšit ostatní.

1 komentář

  1. PePeKacka napsal:

    Krásné zážitky :) a těší nás zmínka o Tajném E ;)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.