Projekt Já a Geocaching

Náš geocaching nick: TwiceRaP

Založený účet od: 6. prosince 2008

Počet osob skrývajících se za nickem: 2, :-D od června 2010 jeden pes  :-D

Renka a Pavel - TwiceRaP

Bobinka - nový člen týmu

Holky týmu

Holky týmu na Čertově skále

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naše první Cache

Dráha Martiniců od Lucky&spol.

Popis odlovu naší 1. keše si můžete přečíst v našem příspěvku v článku První log, který naleznete na tomto webu. Mohli bychom sem to naše 1.geocachingové dobrodružství jednoduše zkopírovat, ale to bychom nevytvořili možnost pro případný příspěvek někoho dalšího a to by byla jistě škoda. ;)

Naše 1.keš - Dráha Martiniců

Logování 1.keše

Za naši registraci na gc.com i za odlov naší první keše může náš synek Ondra, který vystupuje pod nickem Druháček. Je to velký podnikavec ve všech směrech :-D a právě on nás v předvánočním čase oslovil, že by si přál k Vánocům turistickou GPS. Známe ho velice dobře a jako správní rodičové jsme se ho začali ptát, nač tu zbytečnost :!: potřebuje. Vždy nám přece stačily papírové mapy, sluníčko a mech na severní straně stromů. :LOL: Ondra se nedal zaskočit, a protože i on nás zná velice dobře, tak nám okamžitě podstrčil anglický měsíčník Bridge, určený studentům středních škol, kde byl článek o geocachingu. Začal nám vše vysvětlovat a my jsme jen nevěřícně koukali. 8) Když následně otevřel na počítači mapu na gc.com a my jsme zjistili, že nejbližší keš máme jen 1,6 km od našich HC, tak nás to začalo okamžitě zajímat. Ženskou část týmu proto, že jsme mohli jít ven a mužskou část týmu z toho důvodu, že byl cíl. Vždy jsme rádi vyráželi z domova na výpravy, ale okolí jsme měli dle mapy již prochozené. Všechna zajímavá místa jsme již navštívili. Nebyl již nový blízky cíl. A najednou tohle! Poklady za domem. 8-O Druháčkovi jsme GPSku slíbili a sami jsme si následně donesli z práce zapůjčeného ASUSe 639, se kterým jsme se vydali za naší první keškou, kterou už Druháček tři dny před námi odlovil. Byl velice rychlý. Byl na nás ale i hodný, ve všem nám v prvních krocích geocachingu pomáhal. Otevřel se nám tak nový svět, kterého se držíme dodnes. Musíme mu za to poděkovat.

Lomy Mořina - TwiceRaP - naše 1.tisícovka

Zážitek, na který nikdy nezapomeneme

Zážitků je opravdu hodně. Museli jsme si doma sednout a provést výběr těch NEJ, abychom sem mohli něco napsat.

Steve s Renkou

Zmíníme zde geocachingový zázrak, který se stal po vytvoření naší mysterky Pád americké létající pevnosti B-17. Je popsán ve více článcích, je hodně známý a v našem geocachingovém životě zaujímá první místo. Setkání se synem pilota, který zahynul při události, kterou výše zmiňovaná keš připomíná, bylo nezapomenutelným zážitkem. Minulý i následující příběh si můžete přečíst v těchto článcích Not all who wander are lostNot all who wander are lost – Coach Steve. Vzpomínkové keši na tuto událost First Lietunenant Donald Christensen věnujeme trvale naši péči, cit i veškerý náš geocachingový um. ;)

 

Své místo v našich NEJ zážitcích má odlov Letterboxu – ruin of church Sv.Nicola v Chorvatsku, kde jsme málem umřeli žízní. :!:

Okolo obory - sjezd ke Klíčavě

Nejvíce se opravdu pamatují ty keše, kam jsme si museli sáhnout až na dno. Nezapomenutelné jsou cyklomultinky Pro pravdu na pravdu, Okolo obory i technická vymazlenost Maxovou oborou. Nečekaně nás potěšila i tahle multinka. Cykloletterbox Přes dva kopce si také dobře pamatujeme. :MRGREEN: Všechny tyto keše nás prohnaly nádhernou přírodou a na to se nezapomíná, podobně jako na mysterku Pustocache aneb Nejisté putování k jistému cíli nebo na keše mysterkového trojúhelníku a jejich příbuzné na Křivoklátě, které jsou jedinečné svým provedením i posazením do tohoto nádherného kraje. Na některé se můžeme ještě těšit, vychutnáme si je. Své místo v našich mysterkových zážitcích má také Stromohledací, Stroboskop, Baučuk, Mr.Miracle nebo i mysterka Národní divadlo, kvůli které jsme Národní divadlo cíleně navštívili. Líbily se nám i některé filmové mysterky jako např. Vykoupení z věznice Shawshank. Mezi oblíbené patří i skautské šifrovací. Horlucka naše uznání jistě potěší. Slabost i hezké vzpomínky máme na Ostrov přátelství, do vyluštění jsme tehdy zapojili i naši babičku.

Tradiček jsme odlovili více jak dva tisíce. :ROLL: Těžko lze z nich vybírat. Ceníme si těch, které nás přivedli do přírody a na krásná místa. Ty máme nejraději. ;) Nezapomenutelné jsou série Šipka, Žába, Pedál, Krušnohorský Batman a Knoflík.

I na Earthky rádi vzpomínáme. Slzy Krkonoš i anglická Stonehenge – The mystery of the stones jsou ty, na které se nezapomíná. :)

Slzy Krkonoš

Zvláštní kategorií jsou Wherigo, kterými se občas odměníme. Na prvním místě je v této kategorii jednoznačně WIGO Za Šárkou s baterkou. Tu jsme si opravdu užili – viz náš log. :LOL: Hrdi jsme i na zvládnutí Bohové a čtvero živlů, kde jsme si chvílemi připadali jako blázni, ale pobavili jsme se náramně.

Švýcarský megaevent - Mega Kreuz - Nosferatu XIII., Kulhal, TwiceRaP

Za Šárkou s baterkou - Renka a Druháček

 

 

 

 

 

 

 

Ve svých zážitcích nechceme zapomenout ani na eventy. Každý rok se těšíme na Adventní geoskořápky. Loni jsme se mohli poprvé radovat i z prvních Vánoc na Horce. Nádherné vzpomínky máme též z megaeventu ve Švýcarsku. Zvláště si ceníme i účasti na Železném kačerovi, který nás stál hodně sil, ale ta námaha stála za to. :-D

My a Geocaching – co si myslíme o geocachingu a o jeho budoucnosti

Geocaching změnil náš život. Je to aktivita, která nás baví. :LOL: Když naše fenka Bobina vidí, že si bereme maskáče a připravujeme si geobatoh, tak šílí a chce ven. Naši kluci si myslí své, ale po návratu jsou zvědaví a ptají se, kde jsme zase byli a co jsme tam prožili. 8-O Žijeme aktivněji, poznáváme krásná místa, namáháme se fyzicky i duševně a dělá nám to dobře. ;) Radujeme se z geocachingu, žijeme s geocachingem a věříme, že si svoje kešky v této všestranné hře vždycky najdeme. Radujeme se i ze všech pozitivních logů na keších, které jsme založili. Je to pravidelný přísun radosti v našem každodenním žití. Pokud někde něco zaskřípe, opravíme to jako postranní knoflík na našem Oregonu, na kterém je ze samého keškování již prodřená ochranná guma. Dokud nespadnou satelity tam nahoře a dokud nezplesniví logbooky ve všech krabičkách, tak to půjde. :-P Tomu věříme. :!: :-P

To je naše cesta

 

Komentáře: 15

 1. pansy1 napsal:

  Nádherné počtení a pokoukání :)

  Pavle a Renko, jsme moc rádi že jste, a že Vás známe.
  Jste prostě dvě sluníčka, která navzdory tomu, že je někdy zataženo, svítí pořád :)
  Děkujeme

 2. Zvěřinec napsal:

  Díky, moc pěkné počtení, radost autorů (nejen) z geocachingu z článku doslova čiší ;) .

 3. mikisi napsal:

  Moc pekne pocteni :) – hned jsem dostal chut vyrazit nekam na kes :) . Dekujeme za skvely prispevek do teto rubriky.

 4. kulhal napsal:

  Renato, Pavle – díky za krásný, od srdce napsaný článek. Už se těším na další společnou výpravu :)

 5. TwiceRaP napsal:

  My děkujeme za všechna krásná slova. :OOPS: Díky geocachingu máme spoustu přátel, které máme rádi. ;) Stále nové a nové poznáváme. 8-O

  Projekt “Já a Geocaching” byl od mikisi skvělý nápad. Ani netušíte, jak dlouho nám trvá přiřadit ty správné tváře k nickům, Kolikrát se stane, že prostě nevíme s kým mluvíme nebo ještě hůř, třeba si někoho nevšimneme a to nás mrzí. Z toho máme vnitřní hrůzu. :-X Často se díváme do kačerských profilů, kdo se za nickem schovává, abychom vyloučili naši neznalost. :ROLL:

  Těšíme se na všechny nové příspěvky v této rubrice, abychom se mohli všichni poznat. :-D

 6. martin.simek napsal:

  Pratele, je zbytecne cokoliv rikat a psat. Vy moc dobre vite, co bych napsal, jen bych se opakoval ;) OSOBNE MOC DEKUJI, ze jsem mel tu cest Vas poznat a sdilet s Vami spolecne hobby > na svete je urcitych typu lidi (ktere obdivuji) jako safranu, ale existuji ….. !!

 7. destroyer napsal:

  Krásné obrázky. Vždycky jsem si myslel, že geocaching jen ničí naši krásnou přírodu, zamořuje životní prostředí nedegradovatelným odpadem, pod botami cacherů hynou poslední exempláře chráněných rostlin, vyděšené zaječí ramlice prchají v hrůze od svých nemohoucích mláďat, stejně jako sojky, sýkorky, strakapoudi, brhlíci a datlové ze strachu nezaloží hnízda. Žil jsem v představě, že s rozmachem GC nemají v lesích pak klid ani zvrhlíci a jiní milenci a naopak u počestných houbařů dochází při čištění hub k bodnořezným poraněním z vyděšení. Po prorozření, způsobeném výše uvedeným článkem jdu vyhledat v eshopu GPS navigaci a jdu založit svou první cache.

  Destro

 8. HloupyHonzaCZ napsal:

  Moc pěkné počtení, které zahřeje na duši… :)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.