Projekt Já a Geocaching

Můj geocaching nick: Vymítač

Založený účet od: 18.1.2009, aktivně od léta 2010

Počet osob skrývajících se za nickem: 1

Moje první Cache: Poprvé jsem se dozvěděl o geocachingu od rodičů. Říkali, že jejich kamarádi z horolezeckého oddílu chodí hledat poklady. Bylo to asi, když mi bylo deset let. Představil jsem si, jak vykopávají dřevěnou truhlici plnou zlata.
Po pár letech dostal táta místo honoráře navigaci Colorado 300. Nevěděl, na co by ji používal, a proto ji předal do správy mně. Po prozkoumání funkcí jsem se zaregistroval na geocaching.com a rozkliknul listing nejbližší keše. Byla to multina Zahradní město/Garden city . Hned jsme si na ni s rodičemi (ani geo ani mudla. Neloví, ale o gc ví z mého povídání snad skoro všechno.) a bratrem (Opicakuz) vyrazili. Ručně jsem opsal souřadnice jednotlivých stage a úkoly.
Všechny byly na místech, které jsem dobře znal. Všechny byly bez problému. Jen poslední nám nevycházelo. Úkol zněl:“Spočítej počet rovně vzrostlých stromů.“ Bylo dost subjektivní, co je to rovný strom. Nakonec jsem zkusil poslední číslo tipnout. Po pár pokusech mi vyšly hezké souřadnice.
Vydali jsme se pár stovek metrů na malou loučku. Okolo chodilo docela dost pejskařů. My se o ně nestarali začali šmejdit. Po chvíli krabičku moje máma našla. Byl to super zážitek. A ještě vevnitř těch věcí na výměnu (kinderšrotu.) Vložili jsme tam zapalovač a vzali si ořezávátko. Až po e-mailu  autora jsme se dozvěděli, že toto se dělat nesmí.

Zážitek, na který nikdy nezapomenu: Bylo jich opravdu hodně. Pokusím se zde vypíchnout ty nejdůležitější.

Zahradní město/Garden city – Moje první nalezená cache
Mnich/Monk – Moje první založená cache. Krabičku jsem dal na místo v létě 2009. Nejdříve to měla být multina. Pak jsem nekešoval a na výzvu reviewera o opravení chyb nereagoval. Asi po roce jsem se k rozdělané kešce vrátil a založil ji jednoduše jako tradičku. Konečně byla moje.
Epsilon – Moje první kanálovka. S Opicakuzem jsme ke vstupu dojeli na kole. Nečekali jsme tolik vody, takže jsme cestu zpátky metrem asi trochu zaváněli :) Od té doby jsme si tyto druhy kešek oblíbili a lovíme je s radostí.
Prazska petka – Krcak – Moje první stromolezecká. Prusíkování jsme znali, protože máme rodiče v horolezeckém oddíle. Šli jsme na ni s Powercaching klanem a byla to strašná zábava.

Chyt nas, kdyz to dokazes!! –  S Opicakuzem jsme hledali dvě auta a na nich TB. Obě jsme chytli v krátké době. Stačilo si zjistit jejich obvyklou trasu. Spíše si budu pomatovat finálku, která je na betonovém sloupu. Přišli jsme pod ni a Opicakuz prohlásil, že jde na to. Bez ničeho, jen ve starém oblečení vylezl jako medvěd do asi pěti metrů.

A určitě jich bylo více… Aktuálně si nevzpomenu, ale když někdo řekne název kešky, hned se mi vybaví, co jsem na ni zažil. Také jsem navštívil přes deset eventů. Všechny měly něco do sebe. Nejvíce ale musím pochválit Ottika5 za jeho jedinečné nápady.

Já a Geocaching: Dříve jsem si myslel, že hraju geocaching pro zážitky. Bohužel poslední dobou si stále více uvědomuji, že dělám geocaching dost i pro body. Je pravda, že si krásná místa užiji, často ale spěchám na další keš. Nejvíce se mi líbí technicky vymakané kešky. Například se mi líbila Operace Bruneval Obecně nemám moc rád městské mikrovky, ale nechci nechat na mapě modré pražské otazníčky.

 

Musíte být nalogován zanechte odpověď.