Obrazec Knoflíku

Pokud budete hledat vzorovou sérii kešek, tak se vypravte určitě na Knoflík. ;) My jsme byli na Knoflíku v červenci 2012 a moc se nám tam líbilo. :-D  Z Kladna lze dorazit na parkovací waypoint Knoflíku za dvě hodiny. Přes Mělník je to asi 125 km. Jedno z doporučených parkovišt se nachází u hotelového komplexu Malevil.

Malevil

Co Vás po zaparkování vozidla určitě zaujme, je přítomnost lidí, kteří mají na první pohled jiné zájmy, než Vy. Na parkovišti uvidíte krásná auta a všude kam se podíváte, uvidíte nádherně střižený trávník golfového hřiště, které se nachází v překrásném údolí Lužických hor.  8)

Golfové hřiště u Malevilu

S naší téměř patnáctiletou Octavií Klotyldou jsme sem poněkud nezapadli. :OOPS: Místo golfových holí jsme si z kufru Klotyldy vytáhli náš geobatoh a po zapnutí našeho Oregona 550 jsme prosvištěli kolem hotelu přes Mongolsko (skutečně) na druhou stranu silnice a dále do kopce k první keši této série. ;)

Přes Mongolsko na Jezevčí vrch

Zpočátku vedla cesta podél golfového hřiště, kde bylo potřeba se mít na pozoru před létajícími golfovými míčky. 8-O  Míjeli jsme i jedno odpaliště, kde byl právě v akci jeden golfista. Sledovali jsme se zájmem jeho přípravu a těšili jsme se na odpal. Když se tak stalo, tak jsme se neudrželi a vyprskli jsme smíchy. :LOL:  Tolik soustředění, tolik vážnosti a taková rána a úplně vedle. Bylo to od nás neslušné, ale nemohli jsme jinak. S vděčností jsme se podívali na displej naší GPS a vyrazili jsme za keškovými knoflíky. V té chvíli nám připadalo to naše snažení mnohem smysluplnější než to, co jsme viděli před chvílí. :-P K první keši jsme museli překonat výškový rozdíl asi 70 metrů. Byl to pohodový výstup. Od parkoviště to netrvalo více jak půl hodiny. Odlov Knoflíku jsme začali jeho první keší Rohovinovým knoflíkem. V listingu této keše naleznete všechny potřebné pokyny k odlovu knoflíkových kešek i všechny informace o Národní přírodní rezervaci Jezevčí vrch, kolem které je série Knoflík, se vší pečlivostí a ohleduplností k okolní přírodě, umístěna.

Obdivování trav Jezevčího vrchu

Výr velký (Bubo bubo)

Pečlivost je této sérii vlastní. Byla vytvořena skupinou čtyř ownerů, Bohouscl6, Kmochy, Baloo90210 a Princ Agir, kteří se o sérii i s dalšími kačery Českolipska vzorně starají. Pravidelné CITO Eventy, zahlazování stop po invazích kačerů i pravidelná údržba keší je zde samozřejmostí. Ohled je brán i na život v Národní přírodní rezervaci Jezevčí vrch, kde se mimo jiné vyskytuje i naše největší sova, Výr velký (Bubo bubo). Je to známe latinské slovo, které si i my pamatujeme. :LOL:

Série Knoflík bývá kačerské veřejnosti zpřístupněna po zimním spánku od měsíce května a to právě až po vyvedení mladých bubíků. 8-O  Uzavírá se CITO eventem v měsíci listopadu. Náš odlov kešek série probíhal pohodovou procházkou po vrstevnici kolem celého vrchu.

Cesta okolo Jezevčího vrchu

Většinou jsme se pohybovali po lesní cestě, ale občas jsme museli seběhnout i mimo ni, neboť kešky jsou umístěny v terénu za účelem dodržení tvaru knoflíku. I z tohoto důvodu není vhodné vyrazit na Knoflík na kole, pěšky je to mnohem lepší.

Odskočení z cesty - za keškou

Celá trasa kolem knoflíku měřila necelých 8 km a my jsme ji zdolali za 3 hodiny. :ROLL:  Krabičky kešek jsou odolné Lock-Lock, v některých případech se zde setkáte i se specialitkami, které každé kačerské oko potěší. Cestou si musíte poznamenávat indicie, které jsou v každé krabičce a jež jsou potřeba ke zjištění souřadnic finálek čtyř mysterek, které tvoří dírky knoflíku.

Indicie

Pro tyto účely je si vhodné vytisknout záznamový formulář na indicie, který naleznete spolu se sadou fotohintů všech keší v listingu knoflíkové jedničky, v Rohovinovém knoflíku. Série je i po této stránce připravena k naprosté dokonalosti. ;)  Umístění krabiček finálových mysterek – knoflíkových dírek, byl autorsky dobře promyšlenou třešničkou na dortu této série. Máte se na co těšit. :!:

Knoflík v GPS

Celou sérii 20 tradiček a 4 mysterek jsme zvládli za necelé 4 hodiny. Tak jak to u povedených sérií bývá, bylo nám na závěr smutno, že jsme na konci. :CRY:

Jezevčí vrch – tam to je

Ačkoliv od naší návštěvy na Knoflíku uplynulo již hodně vody, máme stále na co vzpomínat. 8) Bylo tam nádherně. Snad i Vám se budou rohovinový, mosazný, celuloidový, drátěný, giltový, perleťový, galalitový, stříbrný, skleněný, dřevěný, měděný, plastový, kožený, textilní, kamenný, kostěnný, porcelánový, nitěný, hliníkový a zlatý knoflík líbit. ;)

Renka a Pavel, TwiceRaP.  :-P

Komentáře: 2

  1. Zvěřinec napsal:

    Moc pěkné, tipů na výlet není nikdy dost. Díky.

  2. martin.simek napsal:

    A měli jste s sebou nit a jehlu? ;)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.