Již bylo na kladenském geowebu zveřejněno několik článků pojednávajících o zdolání keškových obrazců a tak jsme se rozhodli, že napíšeme pár slov i o Krušnohorském Batmanu.  :EVIL: Krušnohorský Batman se nám moc líbil a tak si nějakou tu propagaci jistě zaslouží. ;)

Krušnohorský Batman

Na Batmana jsme vyrazili z Chomutova, kde jsme přespali na vojenské ubytovně. Neměli jsme moc času detailně studovat jak Batmana nejlépe odlovit, ale z logů předchůdců jsme vyčetli, že lze začít někde u jeho nohou u keše č. 20 nebo u krku u keše č. 04, přičemž geovozidlo lze zaparkovat kousek nad touto keší u Rozcestníku Pod Blahutovem. Bez problémů tam zaparkuje šest geovozidel. I my jsme tam zanechali naši Klotyldu. 8)

Start Batmana – Pod Blahutovem

Sotva jsme vystoupili z auta, tak nás rozklepala pěkná zima. :MRGREEN:  Bylo devět hodin ráno, nacházeli jsme se v nadmořské výšce 845 m nad mořem a kolem nás začal poletovat sníh. V půli května nás to docela překvapilo.   :?: Natáhli jsme na sebe jégrovy drtiže mrazu, vzali si na hlavu čepice a vyrazili jsme za první keší. Nebyla daleko, hned kousek od silnice. Našli jsme small lock-lock krabičku v ochranném maskáčovém obalu. Obal byl trochu navlhlý, ale krabička i její vnitřní obsah byli v bezvadném stavu. ;) Celá série je tvořena odolnými lock-lock krabičkami s ochrannými obaly. Owneři nejsou žádní zelenáči, moc dobře věděli, jaké krabičky v terénu Krušných hor poukládat. Práci si dali i s logbooky, které mají hezky vyzdobenou první stranu a dostatek listů, aby nějakou tu stovku logů vydržely. Odlov dalších keší probíhal metodou za šipkou. :ARROW: Jen výjimečně jsme se svezli po nějaké lesní cestě.

Krušnohorská krajina

Terén nebyl až tolik členitý jako třeba na Šipce, ale i zde jsme se nevyhnuli prolézání hustníkem, přeskakování potůčků a vyhýbání se podmáčeným oblastem.  :ROLL:

Potůčky a listnáče

Pevné a vysoké boty se v tomto terénu hodily. Dlouhé kalhoty a klobouk také. V jednom skalnatém úseku byla zmínka i o zmijích, které se na kamenech prý vyhřívají. My jsme měli to štěstí, že byla zima a na zmije jsme nenarazili. Jen u jedné keše jsme zaváhali, protože byla uložena v dutině pod kamenem, a když jsme pro krabičku do dutiny sáhli, tak tam cosi zašustilo. 8-O Sáhnout pro ni se nám vůbec nechtělo. Maskáčový obal krabičky vypadal v přítmí otvoru pod kamenem jako klikyhák a tak jsme sáhli po klacku a krabičku jsme vyšťourali. Zmije u ní asi nebyla, ale kdo ví? :?: Krabičky nebyly od sebe daleko a tak se nám Batman v naší GPS brzy hezky vybarvoval. :LOL:

Batman - obrazec

S nalezením krabiček nebyl problém, jen u Batmana č. 10 jsme si museli stáhnout z netu fotohint, protože předchůdci krabičku uložili pod jehličí takovým způsobem, že byla skutečně nedohledatelná.

Tudy se nemuselo

Pilně jsme si po celou dobu batmanovské trasy zapisovali zjištěné indicie, které jsme nacházeli na víkách krabiček, ale stejně jsme v zápisu udělali chybu. :-X Naštěstí jsme si indicie fotili a při luštění finálových souřadnic batmanovských mysterek jsme na chybu přišli. Vypočtené souřadnice jsme si ověřili ne na Evince, ale u jarloka, :-D který nás na bonusovce č. 46 dostihl. To už jsme měli ale za sebou něco přes 20 km.  :LOL:

Krušnohorské jezírko

Odlov druhé bonusové mysterky i nalezení superfinále nám už tolik času nezabralo. Celkově jsme při odlovu Krušnohorského Batmana nachodili 21,5 km a na trase jsme strávili necelých devět hodin.  :-P

Bystřinka

Našli jsme 51 keší. První v pořadí byla drajvka v Boleboři, kterou jsme odlovili při cestě za Batmanem. Nachází se poblíž kostelíku, který stojí určitě za to navštívit.

Boleboř - Kamenná kniha

Mimo všech 48 batmanovských keší jsme si z obrazce odskočili na tradičku Mezihorský vrch, odkud je nádherný výhled do okolí. Vynechat jsme nemohli ani tradičku Vodopád Nivského potoka, která není od křídel Batmana daleko. Je to nádherné místo, ze kterého se nám vůbec nechtělo. ;)

Cesta k vodopádu Nivského potoka

Vodopád Nivského potoka

Příroda Krušných hor nás velice mile překvapila. 8) Místo holých vrchů s odumírajícími stromy jsme procházeli nově zalesněným terénem, kde jsme nacházeli spousty stop od zvěře a louky, které se chystaly k jarnímu rozkvětu.

Plovoucí trávy

Pozůstatky dravé zvěře

Všude kolem nás byl nádherný klid a jen výjimečně jsme potkali kačera, který pádil za kešemi Krušnohorského Batmana. Krabičky byly uloženy v klasických geobjektech, někdy i na stromě a to menším i větším. Nějakému tomu lezení po stromě se v této sérii určitě nevyhnete. :)

Klasické skrýše

Další klasické uložení

Sednout si a dívat se

Všech 48 krabiček se dá obejít za den, ale je potřeba počítat s tím, že proviant a vodu si musí kačer vzít s sebou. Byli jsme moc rádi, že jsme Krušnohorského Batmana pokořili. Při cestě za jeho krabičkami jsme příliš nepospíchali, hezky jsme si místní přírody užívali. Je opravdu co obdivovat.  8)

Překonávání Nivského potoka

Krušnohorská poezie

 

Rašeliniště

Celá série se nám velice líbila a všem ji určitě doporučujeme. Owneři si za vytvoření celé série zaslouží dík a mají náš velký obdiv. 8-O Krušnohorskému Batmanu přejeme dlouhou výdrž a jen pěkné logy na všech jeho keších.

Renka a Pavel, TwiceRaP.  ;)

 

Komentáře: 3

  1. Horluck napsal:

    Hmmm… to si taky někdy musím dát! Vypadá to moc pěkně! Díky za pěkný článek! :-bd

  2. mikisi napsal:

    Na Batmanovi jsme taky uz byli a pekne si jej uzili – je videt,ze jste si odlov uzivali :) . Priroda tam je opravdu moc pekna. Brezove lesiky misty mi pripominaly lesiky s Mrazika :) jen nekde spatrit dedecka hribecka :) . Dekujeme za pekny clanek a budeme se tesit v budoucnu na dalsi.

Musíte být nalogován zanechte odpověď.