V rámci naší keškovací dovolené na Moravě jsme navštívili malou sérii keší ve tvaru letadla. Série Letadlo se nachází jen pár kilometrů na sever od Brna v jeho městské části Jehnice. Pokud budete v Brně a budete mít tři hodiny čas, tak si sérii určitě odlovte. :) Obrázek letadla je vytvořen celkem ze 14 keší a to z 11 tradiček a 3 mysterek.

Série Letadlo

Než se na odlov série vypravíte, nezapomeňte si ale předem vyluštit dvě mysterky Letadlo 02 – letecké předpisy a Letadlo 07 – Letecké nehody. Nejsou těžké, ale tu druhou jsme dali až na potřetí. :OOPS: Ještě že je u ní Doxina na kontrolu souřadnic. Nebyli jsme ale jediní, kdo špatně četl text o leteckých nehodách nebo nesprávně počítal. Statistika v Doxině mluví jasně, většinou jsou správné souřadnice u této mysterky potvrzeny právě až na třetí pokus. Vy ale budete jistě lepší. :MRGREEN: Díky těmto mysterkám jsme byli donuceni detailněji nahlédnout do listingů keší této série. Listingy nejsou shodné a jsou tematicky zaměřeny na některé z vybraných oblastí letectví. Výběr je proveden velmi dobře a i nás informace zaujaly. Je to opravdu zajímavé čtení. V každém listingu naleznete i fotografii s malůvkou doporučené trasy odlovu. :!:

Trasa Letadla

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, malůvka odhaluje mnohem více, než si myslíte. :ROLL: Pokud se podíváte na rozložení neodlovených keší v terénu a podíváte se zpět na malůvku, jistě poznáte, že modré cestičky vedou i jinam, kam se jistě i Vy po vyluštění mysterek a bonusovky dostanete. :-D Autoři tento plánek vložili do listingu zejména proto, aby kačeři nechodili přes pole a využívali k odlovu letadla přístupové polní a lesní cesty. Doporučujeme Vám plánek využít a začít s odlovem u keše Letadlo 01 – řízení letového provozu. Svoje geovozidlo můžete zaparkovat na některém z parkovacích waypointů uvedených u této keše.

Nedaleko od kešky Letadla č.01

V krabičkách mysterek i v tradičkách naleznete údaje pro odlov finálové keše Letadlo 14 – Bonus. Nezapomeňte si všechny údaje poznamenat, bez nich se na bonus nedostanete. Krabičky keší jsou různých provedení a velikostí a jsou uloženy v terénu s různými stupni obtížnosti. K jejich nalezení nebudete potřebovat žádnou speciální výstroj. Snad jen repelent na komáry. Děti celou sérii zvládnou hravě, odlov na kole není příliš vhodný. ;) Pro ilustraci Vám předkládáme několik fotografií z míst uložení kešek.

Letadlo - u kešky

Série je umístěna zejména v přírodě, jen tři keše jsou umístěny v blízkosti příjezdové komunikace.

Letadlo - cesty v polích

Po polních a lesních cestách jsme naběhali za necelé 3 hodiny celkem 6,05 km. Není to určitě skvělý výkon, ale my jsme si okolní přírody skutečně užívali. :LOL:

Letadlo - terén v lese

Počítejte také s malým zdržením na bonusovce, která je uložena v místě se špatným příjmem signálu GPS. :!: Při jejím hledání zvětšete okruh průzkumu na 20 m. Určitě se Vám to vyplatí. :) S finálovými souřadnicemi je to totiž tak, že Vás dovedou na místo, které je od keše opravdu trošku mimo a až když bonusovku najdete  a GPS se v terénu ustálí, tak až po té Vám kompas na GPS ukáže, že jste správně. Stínění prostoru dělá v těchto místech prostě své.

Přejeme všem hodně úspěchů při odlovu této pěkné minisérie. :LOL:  Renka a Pavel (TwiceRaP)

 

Komentáře: 3

 1. raniformes napsal:

  Díky za upozornění na sérii, pěkný report i hodnotné rady. Těšíme se, až se na tuto sérii také vydáme!

 2. martin.simek napsal:

  Jako vzdy povedena reportaz, za kterou dekujem, je pro nas vic nez aktualni > jako kazdy rok jedeme v srpnu na 2 tydny s rodinou do Lednice a budeme podnikat vyjezdy do “vnitrozemi” i Rakouska a tyhle serie (srdce, letadlo, pedal) uz mam pomalicku v itinerari. Takze dekuji za navod k lovu a supky-dupky koukejte publikovat i itinerare tech ostatnich 2 serii ;) DIKY MOC

 3. TwiceRaP napsal:

  Komentář od autorů Letadla, který jsme obdrželi včera v e-mailu:

  Ahoj,

  týjoo, geokladno :-D jsme slavní.. :-D
  tak děkujeme :) článek je moc pěkný, jsme rádi, že se vám odlov vydařil, tak nějak jsme si to představovali.. procházku po keškách pro rodiny, ne moc daleko od MHD, ale v přírodě.. A Jehnice jsou městská část, na vesnici jsme tu hákliví :LOL: (pozn. TwiceRaP- již jsem to v článku opravil) ikdyž tu máme rozhlas a pojízdné prodejny 8)
  Tak ještě jednou dík, 14.7. pořádáme speciální event, kdybyste měli cestu do Brna :-D ale asi už ne, co? Užijte si léto, ať jste na keších úspěšní a spokojení a třeba někdy u keše :)

  Gabča (a Kuba)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.