Nedá nám to, abychom se byť už jen krátce, nevrátili k příběhu Steva Christensena (Coache Steva) a jeho otce,  pilota americké létající pevnosti B-17, First Lieutenanta Donalda R.Christensena.

Ready to fly in B-17

Kdo tento příběh nezná, může se o něm dočíst v již publikovaných článcích Not all who wander are lost zveřejněném na kladenském geowebu dne 18.6.2011 a Geocaching Connects Son to Father Lost in World War II zveřejněném na oficiálním blogu geocaching.com – LATITUDE 47 a to v den Památky válečných veteránů dne 10.11.2011. Shodou okolností  jsme tento den seděli v Pražském Rudolfinu a poslouchali jsme koncert Ústřední vojenské hudby AČR, který byl veteránům věnován. Právě v těchto chvílích jsme dostali SMS o příchozím e-mailu, který nám zaslal autor článku Eric Schudiske. Poděkoval nám v něm za pomoc, kterou jsme mu před zveřejněním článku poskytli a popřál nám všechno nejlepší v tento i pro nás významný den.

Coach Steve - Water Canyon in winter cache.

Z článku jsme měli velikou radost.   :) Tento neuvěřitelný příběh se dostal do celého geocachingového světa. Dík za to patří zejména Marianovi z mikisi, který na příběh Erica upozornil. Velice milá byla i podpora dalších kladenských kačerů po zveřejnění tohoto článku jak na LATITUDE 47, tak na diskusním foru na webu geocaching.cz. Radost měl i Steve Christensen, se kterým jsme si následně psali.

Coach Steve - Long hike to cache

Vše vyvrcholilo Vánočními svátky, kdy nám od Steva došel balíček s osobním dopisem a dárky, které nám věnoval. Na památku jsme dostali i dva geocoiny, BSA-UNPC Anniversary Geocoin – Steve Coach a Geocoin Fest 2009 Geocoin – Steve Coach, které si i Vy můžete prohlédnout. Jen prohlédnout, prosím. ;)

Na závěr k článku připojujeme i několik dalších dosud nepublikovaných fotografií, které jsme od Steva dostali. Jsou z kostela, jehož okenní tabulky zachycují historické děje, které nám nejsou až tolik vzdálené. Dobře si obrázek prohlédněte.

Memorial church widdow with pilots who died

Tato tabulka patří otci Steva, First Lieutenantu Donaldu R.Christensonovi.

My father's name (upper left)

Steve našel svého otce. Přestože ho nikdy živého neviděl, už ho zná. Jsme moc rádi, že ho mohl i díky nám více poznat.

Věříme, že se se Stevem ještě někdy uvidíme. Slíbil nám to. :-h

Renka a Pavel, TwiceRaP

 

Komentáře: 2

  1. mikisi napsal:

    Dekujeme za fotky a zpravy o Stevovi. Myslim si, ze nikdy neni dost pripominani toho pribehu – zrovna vcera jsem mluvil s jednim kacerem, ktery vubec tuto historii neznal. Schodli jsme se v teto souvislosti, ze geocaching nam tyto lidske pribehy prinasi.

  2. martin.simek napsal:

    Jsem vzdy velice dojat, kdyz ctu clanky podobneho typu ! jiz ted vim, ze pri dalsi navsteve Stevea usporada Geokladno pri teto prilezitosti Event ;)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.