Před necelými dvěma lety spatřil světlo světa posledení kladenský geocoin. Proto nastal nejvyšší čas s novým počinem. Dlouho jsme přemýšleli, jaké zvolit téma. Posledni mince se věnovaly průmyslu v regionu. Nyní jsme zvolili trochu historie.

Určitě spoustu kačerů z Kladenska a Slánska navštívilo keše Pád americké letající pevnosti a First Lieutenant Donald R. Christensen. Příběh keše jsme na webu geokladno před léty publikovali zde. Tato událost nás inspirovala k návrhu nového kladenského geocoinu.

flying fortress

Návrh Mikisi Markéta

Zvolili jsme téměř klasický kulatý tvar, přes který jsme nechali vyniknout letající pevnost v plastickém (3D) provedení, která bude vystupovat z výškoměru (měřáku), který má měrky po stranách z vyšší hrany svážející se do středu mince. Textura pod letadlem symbolizuje oblohu.

Zadní strana připomíná místo pádu letounu u Slaného.

Geocoin je 4mm silný a v průměru ma 60mm.

Geocoin se bude vyrábět ve čtyřech různých provedeních. Ve verzi nelimitní, která bude volně v prodeji i po skončení akce (v případě realizace), ve verzi limitni vyrobené v počtu 50ks, ve verzi super limitní vyrobené v počtu 20ks a ve verzi donátorské, kterou bude možné získat pouze v sadě formou podpory projektu (vyrobí se přesný počet pouze pro donátory mince, kteří si ji vybrali v sadě).

Realizace geocoinu je nyní ve vašich rukou. Připravili jsme ve spolupráci s webem GeoCoin4you.com kampaň na podporu tohoto geocoinu. Jestli se vám geocoin líbí a chcete, aby se vyrobil, podpořte kampaň svou předobjednávkou mince (formou výběru odměny). Při získání dostatečné podpory na webu geocoin4you.com bude následně tato nová kladenská mince vyrobená a dodána ještě letos do Vánoc!

Děkujem za podporu této pěkné mince.

 

 

Musíte být nalogován zanechte odpověď.