A jak se vlastně dali dohromady „kladenští lovci pětek“? Inu to bylo tak…..

Jednou takhle zjistím, že se chystá nějakej Megaevent, a protože sem na žádným nebyl a tudíž nemám ikonku a je to relativně blízko, neváhám ani sekundu a hlásím se. Jak se blíží říkám si, co tam budu celej den dělat? Nebude tam nuda? Znám se a proto si můžu odpovědět – bude! Tak co teď? Vím, že Max1969 a Maarioo jsou příznivci náročnějších keší a tak navrhuju udělat tenhle výlet jako velký lov T5 keší v blízkém okolí. Oba souhlasí. Nemáme, ale kompletní výbavu a proto je třeba ještě někdo, kdo výbavu má kompletní. Přemýšlím a pak si vzpomenu – Ludvajs64! Jasně řeknu Ludvajsovi, je to prej machr přes všechno co je ve vejškách a třeba bude s náma chtít (teda já ho do tý doby potkával spíš v kanálech, ale jeho hopsání v teniskách kanálovejma rourama na mě udělalo doopravdy velký dojem). Hurá, chce se mu! Tak a jsme teda komplet.

3.9.2011 vyrážím s Maxem a Maarieem brzo ráno z Kladna a sraz s Ludvajsem máme u keše PSOVSKE UDOLI (T5 slaňování). Dojdeme na místo, identifikujeme skálu i podezřelé místo, spustíme lano a Max už slaňuje a keš nachází. Na místo akorát doráží Ludvajs s Daikiki. Zalogujeme se, Ludvajs vrací keš na místo, já si tréninkově slaním a je řada na Maarioovi. Ten slaňuje úplně poprvé. Docela mu to jde a vypadá, že ho to i baví. Dole je překvapen, když mu Ludvajs říká, že tu karabinu na stopce by si měl přece jenom radši zajistit i zašroubováním :) . Inu nikdo učený z nebe nespadl…

Dál jdeme okolo kostelíka, kde odlovíme keš KOSTEL SV.JIRI a chystáme se zdolat USTI USLAVY (T5 brodění). Od Stanny_Tigo sem zjistil, že nejlepší přístup je prý od tohoto kostelíka a z logů, že jsou na ostrově vysoký kopřivy. Tak narozdíl od ostatních sem se vyzbrojil broďáky, abych se nepožahal. Přebrodění, odlov i následný návrat proběhl v pohodě. Proud byl docela silný, ale možná i díky tomu nás nenapadl místní vodník, který se v těchto končinách, prý dle prastaré pověsti občas objevuje!

A je tu další cíl – SKODA SPORT PARK (T5 horolezecká stěna). Dorazíme pod ní a snadno identifikujeme místo uložení nápovědy (samotná keš je mimo areál). Ludvajs vyšplhá nahoru jako veverka a nastává problém – nemáme nářadí, které je požadováno v listingu… Ludvajs zkouší postupně sílu paží, jumar, croll, karabiny a kapesní nožík a nic. Co teď? Ludvajs se nabízí, že nástroj sežene a odchází pryč. My si zatím trénujeme lezení a pozorujeme horolezce (stěnolezce?) na ostatních stranách věže. Teda, jak se někdo může udržet skoro hlavou dolů nechápu. Já bych vydržel tak 5 sekund a to ještě možná… Vrací se Ludvajs a nese dobré zprávy i nářadí půjčené v autoservisu. Teď už byla hračka nápovědu získat, no teda Ludvajs si nevzal na stěnu brejle a tak neviděl malá písmenka nápovědy, ale i tento zádrhel jsme překonali. Odlovit finálku bylo otázkou krátkého okamžiku a mohli jsme jet dál. PS – při nastupování do auta jsem se kouknul na kříž co mám na sundavání kol a co tam nevidím – kýžený rozměr klíče! Zajímavý objev, který si pro jistotu nechávám pro sebe ;)

Díky pomoci od Stanny_Tigo jsem měl souřadky od keše PIJTE PIVO, protože má nejvyšší D5 obtížnost nebyl důvod se u ní nezastavit.

Další v řadě byla T4 keš ZEME NIKOHO. Proběhli jsme se několika tunely sem a tam. Chvíli nám trvalo, než jsme pochopili hint a pak v klidu odlovili.

A teď hurá na stromový trojboj!

Projedeme několik vesnic a dokonce i Nebílovy. Kačeři a kačenky všude kam se člověk podívá…..   Zastavujeme za nějakou vesnicí a už se potkáváme s 1.partou stromolezců. Vypadá to, že nápad se stromama jsme neměli sami.

POVESTE HO VEJS… (T5 strom) dorazíme na místo. Přichází tam kačer s kačerkou. Jsou nepříjemní až hanba. Prostě se jim pleteme v jejich „výkonu“. Necháváme ho teda ať si to vyleze a radši zmizí, než aby nám kazil dobrou náladu. My si v klidu nahodíme lano, postupně odlovíme a jdeme dál. Za náma je už docela velká fronta.

POVESTE HO JESTE VEJS…. (T5 strom) na místě je skupina Moraváků, s nadšením nám vypráví o tom, že jakýsi Opičák to vylezl jen tak na medvěda bez jistění. Jeden z nich to zkouší – nejde mu to  a svádí to na boty. Pak to zkouší se smycema a zase mu to moc nejde. Nakonec to zdolá po laně. Když je na nás řada přetáhneme si lano a hurá nahoru. No moc se mě nechtělo, přece jenom větvička co to držela mě připadala slabá a jak hlásil Ludvajs, byla už i naříznutá od lan. Ale když vydržela ostatním, nebyl důvod zůstávat dole a vylezl sem tam taky. Zjišťuju, že mě to už docela jde, přeci jenom trénink je trénink a pod bedlivým dohledem zkušeného borce to jde skoro samo :)

Stromové finále POVESTE HO NEJVEJS… po příchodu na místo tam je docela pěknej eventík a při čekání až parta před náma doprusíkuje nahoru uběhla víc než hodina. A za náma se už taky tvoří fronta. Mezi některými čekajícími (Maarioo, JirkaPiha a jiní) se projevuje nervozita. Na megaeventu má proběhnout jakési vyhlašování „kačera roku“ a předání pamětních CWG. A kdo prej nebude včas na místě, tomu CWG propadne. Uklidňuju je zavoláním Stannymu, který tyto CWG na megaeventu hlídá a  domluvím, že jim je schová. Po „prusíkáčích“ jsme na řadě my. Koukám a moc se mě nechce, vejška je to pro mě strašná. Ale snažím se a sunu se nahoru. Pomalu mě dochází síly, chci to vzdát, ale zespoda mě povzbuzují a tak poslední 2m zvládnu postupnými posuny po 10cm a jsem u keše! PARÁDA! A ta vejška, až sem si skoro myslel, že odtud uvidím třebas Temelín, nebo něco podobnýho, ale ono nic, jenom stromy a to sem byl táááák strašně vysoko  :) . Proto sem se tam moc dlouho nezdržoval a rychle dolů. Počkám, až to zdolají ostatní a jedeme dál.

Dojedem ke keši KACERI A KACENKY (T4 rybník s ostrůvkem). Vykoupání po takových výkonech je vítané a proto je keš odlovena rychle a bez problémů. A teď hurá na ten megaevent.

Zaparkujeme nad Nebílovama a jdeme se podívat, co se vlastně děje. Dojdeme na nádvoří, zaplatíme vstup a chceme se jít podívat na výstavu coinů. Bohužel už je zavřená. Vlastně jako skoro všechno. Koupíme si pivo a párek a opouštíme megaevent. No co k tomu říct? Už mám ikonku….

Už je nejvyšší čas a tak se přemísťujeme na dělání loga. Začátek má zpoždění. Skočíme si na pivo do hospody a přitom odlovíme místní keš ZAMEK NEBILOVY. Vrátíme se k logu a zase nic. Čeká se. Okolo nás jde pár známých kačerů a koukají do GPS – ptám se co se děje, a že prej lověj wherigo. Tak se připojuju, protože tohle na mým mobilu neběží. Odlovím s nima finálku NAUČNÉ STEZKY NEBÍLOVY.

Pak konečně děláme logo, mám pozici B8 – z jedné strany bílo, z druhé drápek od ještěky – aspoň, že tak. Představa, že budu mít bílej papír z obou stran, mě děsila od okamžiku, kdy jsem se sem přihlásil :) .

Po ukončení Loga zůstávám hrát „člověče nezlob se“ – jsem v modrém týmu společně s VK_Stahlavy, Kelisovkou, Torfikem a 2vkjmch (mamutem). Hrajeme a největší problém, je že nepadaj šestky. Hrajeme až do tmy a nakonec jsme předposlední – aspoň že tak :) .

Mezitím Maarioo a Maxem oběhnou místní keše. Pak jde Maarioo na Geopromoci.

a já s Maxem odlovím NEBILOVSKE PODZEMI, SADY NEBILOVY, NEBILOVSKE HRABENKY A HRABATA I a II. A pak jdem vyzvednout Maariaa na promoci. Sedí u piva, má veselou náladu a nechce se mu. Donutíme ho, ať si konečně ten svůj titul vyzvedne a my můžeme jet domů. Přece jenom už je pozdě a únava se začíná hlásit. Dokonce je mě i Maxovi nabídnuta možnost promoce, ale protože jsme nesplnili všechny podmínky odmítli jsme.

Po nasednutí už nás čekala noční cesta domů. Tam jsme přijeli někdy kolem půlnoci. Rozešli jsme se s tím, že tohle bylo přesně to co nás všechny baví a že to při nejbližší příležitosti zopakujeme…. Takže náš závazek, až bude příště zase někde megaevent, tak ať je okolo co nejvíc T5, jinak tam nejedeme…. :)

PS – a svou účast na megaeventu chci tentokrát stáhnout pod minutu!

O trochu víc fotek mám na:

http://kstavk.rajce.idnes.cz/0923_-_ME_Nebilovy_a_T5_kese_u_Plzne_3.9.2011/

 

Komentáře: 2

  1. nycolka napsal:

    Já mám sice závratě i na mostě, ale takhle zprostředkovaně to vypadá úžasně, téměř jako hračka :-bd , ale ono tak tak určitě nebude. Takže si zůstanu u toho svého maximálně terén 3,5. Díky za čtivě napsaný článek.

  2. nosferatu XIII. napsal:

    no teda …my se s tim tak delame a on tam pak nechci byt!! :) umglaublich !!! :)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.