Ve slovenském volebním týdnu mne pracovní povinnosti přivedly do Košic. To samozřejmě s sebou přineslo další příležitost pokračovat v čištění košické geomapy.

Do Košic se ale pokusila vrátit zima a už při příletu bylo znatelně mrazivo. Natož pak v noci na lovu. Jedna keška, shodou okolností nese ve jménu jméno ulice Vodná, se v minulých teplejších dnech ocitla ve vodném roztoku ne moc příjemného složení, v noci zamrzla a nechtělo se jí vůbec ven ze svého úzkého a hlubokého úkrytu.

Obecně mám slovenské kešky rád, až na některé excesy jsou vtipné a celkem slušně udržované. V Košicích, jako i v jiných městech, silně převládají rozměry mikro.

Vlk taky sliboval... :(

Předvolební vypjatá situace ale moje hledání ještě okořenila, díky volebním meetingům a úporným rozdavačům stranických propagačních materiálů všeho druhu. Při hledání kolem meetingu strany Smer, mne pohůnci považovali za stranického špiona a jali se mně sledovat a mé domnělé záměry zhatit. Když se ke mně nakonec jeden nečekaně přiblížil zezadu s tím, jestli mi mohou nějak pomoci a před oči mi rovnou strčili leták se „sympatickou“ tvíří pana Fica, úlekem mi uklouzlo „Fujtajbl!“. Pán si to vysvětlil po svém, a protože už se ke mně stáčeli i další, raději jsem místo opustil.

Bilboardy jsou navíc upraveny o celkem zajímavou a vtipnou diskusi, tak se člověk nenudí. Jestlipak tu za to taky někdo půjde k soudu, rukopisů to není moc…

Jestli vás tedy cesta také přivede do Košic, můžete se těšit. Město se stále mění hodně k lepšímu a obecně je na co koukat. Což se bude jistě s postupujícím jarem dále lepšit. :)

Košicemi, prostřednictvím nenáročného (a pro iPhone technicky bezproblémového) Wheriga vás provede Homer Simpson.

Gorilu prostě nemůžete minout.

Zpívající fontána ještě nebyla uvedena do provozu.

Hlavná ulica a její pamětihodnosti

Keška Mateřská školka je na předškolskou opravdu zvláštně provedená. :)

Na letterboxku jsem nenarazil, na box ale opět ano. :)

Košice jsou plné umění a vice…

… nebo méně malebných, ale rozhodně zajímavích míst.

Iluze rozpadající se vrtule nad Tatrami bylo naštěstí jen dílo iPhonu. Doletěli jsme. :)

 

Komentáře: 2

  1. martin.simek napsal:

    Honzo, vyborny, pobavil jsem se ! Jsen jsem se pri sve ranni navsteve Geokladna lekl, ze jsem na volebnim webu Ficova Smeru a ze nam ukradli domenu :-D :-D :-D

  2. mikisi napsal:

    Skvela reportaz. Kosice jsem jeste nenavstivil a vidim, ze za navstevu urcite stoji :) . Diky moc za prispevek a tesim se na dalsi fotoreportaz.

Musíte být nalogován zanechte odpověď.