Tento příspěvek nebude příliš dlouhý. SmileSnad nebude nikoho zatěžovat.Laughing Chceme jím občerstvit náš nový kladenský geoweb zamyšlením nad prvním logem. WinkMožná i Vy si při jeho přečtení zavzpomínáte, jaké to bylo, když jste logovali svou první keš nebo když jste si přečetli u své vlastníkeše log geocachera, kterou tu Vaší logoval jako svou první. Wink

Těšíme se na Vaše příspěvky. :)

TwiceRaPKomentáře: 15

 1. mikisi napsal:

  Naše první keš byla od Lucky&spol – Partyzánská skrýš (GCXYW2). V té době jsme o Geocachingu pořádně nic nevěděli a ani neměli žádný GPS přístroj. A tak jsme si vyhlédli keš kousek od babičky v lese. Podle fotek jsme věděli kde keš asi bude. Poté jsme začali procházet lesík a hledat místo uložení. Markéta nakonec šla raději hledat houby a dohledání zbylo na mně. Asi po hodině a půl jsem lvi hlavu našel. Byla to neskutečná euforie (a to jsem ještě nenašel keš) Radost z nalezeného místa kde asi bude keš byla obrovská :) . Nález samotný dodnes pamatuji jako tenkrát. Po těch pár letech kešování jsem si dnes na základě výzvy TwiceRaP přečetl a zaplakal jsem smíchy. Přikládám log níže (je vidět jak hodně jsme o kešováni věděli :) ).

  Found it September 17, 2007 by mikisi (4860 nálezů)

  Toto je muj prvni keš…. vyrazil jsem bez navigace, jen jsem hledal lvi hlavu, berušku a partyzana … chvili mi to trvalo ale jakmile jsem nasel hlavu tak pak behem 15minut jsem to nasel. Diky moc za ten to keš.

  vzal: – postavicku frankensteina
  dal: – originalni hudebni cd z jednou dobrou rockovou kapelou je tam i s bukletem bez obalu – ten se tam nevesel

 2. TwiceRaP napsal:

  Tak ten náš úplně první log byl na keši v té době nejbližší našim HC. Byla to keš Dráha Martiniců od Lucky&spol. :) Pamatujeme si to dodnes, jak jsme s nedočkavostí koukali našemu geosynkovi Druháčkovi přes rameno, když nám na mapě gc.com ukázoval, kde všude jsou kolem nás keše. Tehdy jsme to nevydrželi a vyrazili jsme s naším PDA ASUS 639 odlovit naší první keš. Vyrazili jsme rychlým krokem v sychravém prosincovém dni roku 2008 za šipkou, která nás přivedla k chovným rybníčkům ve Studeněvsi a dále až na polní cestu, která vede od Studeněvsi směrem na Tuřany. Nedaleko je i menhir, který je zanesen i v turistické mapě. Spokojeně jsme kráčeli po polní cestě, když se šipka najednou začala stáčet do pole. Do cíle jsme to měli asi 30 metrů, ale ve směru nebylo nic jiného, než jenom širé pole. Šli jsme do něj, boty jsme měly obaleny mazlavou hlínou a hledali jsme… Asi 100 metrů od cíle byl lesík… Že by satelity neukazovaly přesně? I tam jsme běželi, ale keš nikde. :( Domů jsme přišli mokří a špinaví a bez nálezu. Druháček se vyděsil a ptal se, kde jsme byli…? Začal nám vysvětlovat, kde keš je a ptal se nás, jak jsme souřadnice zadali. Až potom jsme zjistili, že naše PDA mělo v nastavení jiný tvar GPS souřadnic a my proto běhali jinde. Druháček nám půjčil svou GPSku a my vyrazili znovu. Šipka nás ke keši spolehlivě dovedla. Konečně jsme keš našli! :) Do logbooku jsme mohli zapsat náš první log. Z keše jsme si přinesli obrázek Mišpulína a do keše jsme vložili žárovku. Byli jsme šťastní! Stali jsme se kačery. :) :) :)

  Náš log :
  Cache jsme nalezli na druhý pokus. Poprvé jsme šli s PDA s GPS, která nás stále posílala do pole. Místo Cache jsme si přinesli na nohou spoustu bláta. Nevzdali jsme se, půjcili jsme si GPS od Druháčka a vyrazili jsme a našli jsme cache bez problémů. Cache jsme pro jistotu přikryli cihlou. Moc děkujeme, byl to náš první úlovek!
  Out : Obrázek Mišpulínka..
  In: Žárovku pro případ nouze.

 3. TwiceRaP napsal:

  J.Burle – Kopec soli – několik let hledal keš. A dnes našel hned dvě. Po zdolání Kopce soli jsme mu doporučili Lesopark Háje a jak je vidět vzalo ho to… :)

  Jeho první log. :)
  July 11 by j.burle (2 found)

  Nalezeno bez GPS prístroje.Po nekolika letech marného hledání jsem ji konecne nalezl.
  Myslel jsem si že jako Slanák znám Slánskou horu více.

 4. luckyspol napsal:

  Pěkné téma :)

  to, jak jsme hledali první keš máme napsáno v profilu na GC.COM:
  O geocacgingu se Michal dozvedel náhodou od spolužáku. Nejprve se se trídou vydali hledat kešku Kopec soli jen bez GPS, pouze podle fotek. Všichni si mysleli, že to bude hracka. Když nicnenašli, domluvili jsme si pujcení GPS od známých. Ješte v den pujcení jsme se vydali pro poklad. GPS jsme neumeli ovládat a netušili jsme, že tam lze zadat waipoint, ke kterému se mužeme nechat navigovat. Chodili jsme po hore sem a tam, dokud jsme nenalezli jednu souradnici. Pak Michal musel vylézt lomem nahoru, aby souradnici neztratil. Když už jsme to vzdávali a chystali se domu, zamával na nás Michal ze shora krabickou. Meli jsme z nálezu obrovskou radost, a koukali nalézt co nejvíce keší, dokud jsme meli GPS pujcenou. Nakonec nás to tak zacalo bavit, že jsme si k vánocum nadelili vlastního Legenda C. Od té doby si neumíme predstavit cestu kamkoli, aniž bychom se podívali, jaké jsou v okolí keše a nepokusili se alespon jednu najít.

  Náš první log: Byla to má první cache, je to bezva. Našel jsem ji pomocí GPS celkem snadno.

  in: balonek a privešek
  out: medvídek a izolepa

  Jako druhou keš jsme zvolili hned multi od Ivet Dva medvedi aneb cesta cernym Kladnem GCK1GT. Tam jsme asi hodinu a pul hledali na vychozich souradnicich na Namesti Svobody krabicku, nez nam doslo, ze tam musime jen neco pocitat a pokracovat dal :)

 5. kstavk napsal:

  1.keš – Povesti z Kamenickeho okoli #1: Pekelna brana GC1HQ2B
  Loni v létě jsme byli na chalupě a šli jsme navštívit sousedy. Nebyli doma, jejich babička prohlásila: šli někam do lesa lovit poklady nějak prej za pomoci družice. Tak sem se zeptal jestli neví kam a ona, že prý k vykotlanýmu dubu – ten jsme znali a tak jsme tam vyrazili. Hledali jsme asi 10 minut a Bára vyfouklou PETku objevila. Nebyla tam tužka, svojí jsme neměli, tak sem se ani nemohl podepsat. Po návratu z chalupy domů jsem se zkusmo kouknul na web a byl jsme v šoku kolik toho všude je a některý docela blízko bydliště. Tak jsme rozběhal GPS v mobilu, otravoval Stanny_Tigo tak dlouho, až mě všechno vysvětlili (co je to TB, proč se píše TFTC, proč má některá keš otazník a jiná krabičku a další podobné důležité dotazy) a začal lovit…..

  1.log: nalezeno pri procházce z Bukovky

 6. J@VO napsal:

  Kamarád jednou přišel, že si pořídil navigaci, bylo to mjučko auto navigace. A že našel na netu nějaké souřadnice a že budeme hledat poklad. Moc jsem mu to nevěřil, ale i tak jsme cestou z melouchu domu pro jeden takový poklad zastavili. Bylo to Nádraží Rozdělov u Zvonečku (GC1H7AR). Šli jsme po tom dlouhém perónu, byl čerstvě zasněžený a bílý až nakonec, navigace protestovala , jako, že tam není silnice. Na konci perónu všechno zasněžené a nikde ani stopa. Já si myslel, tady ale nic nebude. Najednou jsme nalezli pod sněhem, všichni víte asi kde… Dychtivě jsme otevřeli krabičku a tam notýsek a pár drobností a tehdy to bouchlo. Byl jsem nadšením okamžitě bez sebe. Když jsem se zapisoval řekl jsem jak se tam mám podepsat. Kamarád povídá „ Napiš tam třeba to tvoje J@VO“. V keši jsem si tenkrát vyměnil něco, za skleněnou zelenou kuličku, dodnes jí mám schovanou. Ještě ten den jsem vytvořil nick na gc.com, a věděl, že se právě narodilo pro mne něco nového. Potom následovali další keše s kamarádem. On si pak pořídil turistickou navigaci a já měl nějaký čas půjčenou tu automobilovou. Vznikala tak pomalu GC závislost. Dnes už bohužel oba lovíme na jiném konci kraje.
  První log:
  December 13, 2008 by J@VO (1 found)

  Tak to je první keška, tak nejak na zkoušku. Lehká a byla nalezena hned. Nádherne zasneženo, šero a svit lamp. Tak trochu tajemno. Dík moc za keš.

  foto: http://img.geocaching.com/cache/log/f319872c-890a-45d0-8841-9a24bfd6d7f4.jpg

 7. martin.simek napsal:

  Můj první log si již moc nepamatuji, ale díky tomuto nápadu týmu TwiceRaP jsem měl možnost se vydat do historie a na svůj první log zavzpomínat > děkuji jim tímto za tuto možnost ;)
  Moje první nalezená krabička byla ukrytá v LVA (Lednicko-valtickém areálu), kam jezdím už třetím rokem dvakrát ročně na dovolenou, u Obelisku. Vyjel jsem s Matějem (tenkrát v cyklo-sedačce) k němu a krabičku po chvilce hledání a po mnoha štípanců od komárů společně nalezli a byli jsme oba dva společně šťastní a natolik nás to chytilo, že jsme okamžitě změnily trasu našeho výletu a odklonili jsme se od cyklotras a památek a začali společně hledat poklady a to nám zůstalo dodnes !
  Našemu prvnímu logu, ale předcházela jedna zajímavá story. Já jsem o Geocachingu nikdy před rokem 2009 neslyšel. V roce 2009 ale ke mně na Kladno přijeli moji podřízení (ICT) z Velkého Meziříčí na Kladno a říkali, že cestou našli nějaké “poklady” a “krabičky” > považoval jsem je tenkrát za naprosté blázny :-D a neustále si z nich dělal legraci. Oni mi však vysvětlili o čem tahle legrace je a já si k tomu začal nacházet cestu, i když jsem si z nich pořád utahoval ;)
  Mám za to, pokud se nemýlím, že nakonec došlo k nákupu Oregona 550t a že při mé “velitelské” návštěvě došlo k tomu, že mi kluci schovali v areálu závodu malou krabičku od žvýkaček (název cenzorován) v díře ve zdi u řeky v kopřivách a v ní byla MicroSD karta obsahující GPX file právě s keškama v oblasti 50km v LVA, kam jsem následně vyjel najít moji první reálnou kešku ….
  Kluky jsem od té doby nechal hodně pozadu, protože je pravda, že hodně cestuju z titulu své funkce, ale dodnes jsem jim za přivedení k téhle nádherné aktivitě (životní droga) velmi vděčena nikdy jim to nezapomenu ! Kluci, moc děkuju :-D

 8. martin.simek napsal:

  Můj první logy vypadal následovně a ti, co mě znají, vědí že se hodně liší od mých dnešních logů …. nebyly u něj ani přiloženo foto z místa:

  Obelisk – LVA (GCPDBJ):
  September 22, 2009 by martin.simek (1704 found)
  #1: stalo nas to hodne stipancu od komaru :)

  P.S. Připomíná mi to tak trochu první sex, “bylo to fajn, až na ty komáry” :-D :-D :-D ale, přesně jak napsal Mikisi, dneska se na to Kačer dívá úplně jinýma očima …. mám na mysli (nejen) Geocaching :-D

 9. Raraku napsal:

  Já si účet v roce 2008 založila proto, že jsem chtěla vyslat do světa TB, přišlo mi to jako super nápad, nalezení keše mi tehdy přišlo jako nutné zlo abych toho vyslání dosáhla. :) Netušila jsem, že se z toho stane taková závislost. Jako svojí první keš hodnou k vyslání TB jsem zvolila Džbánský buk (GC1BVD6), protože tenhle strom je prostě nej. Na lov mě vzal Šemík75. Bohužel když jsem pak zapisovala svoje nálezy na netu tak jsem dříve zadala jinou keš a tak mi ve statistikách teď figuruje jiná první keška. :(
  Vybavuji se, že jsem ze začátku měla velké problémy cokoli do logbooku i logu pstát, takže můj první log je hodně stručný:

  5.10.2008
  Díky za keš u mého oblíbeného památného stromu.
  IN: TB

 10. cordane napsal:

  V červnu roku 2008 jsem kdesi na internetu viděla náhodou při hledání informací o Lidicích listing kešky Lidické utrpení a zaujal mě – připadalo mi tajemné, zajímavé a nové hledat jakýsi poklad pomocí hádanek, počítání a zadávání souřadnic. Říkala jsem si, jak se toto asi dá zvládnout bez přístroje co by ukazoval souřadnice – neměla jsem jak se do toho pustit tak jsem to nechala prozatím být, ale nemělo to tak zůstat nadlouho… Na začátku července 2008 můj přítel Medwyn našel svou první keš (Zoo Sitna) a za pár dní se mě rozhodl s hledáním také seznámit a sice cestou na jeho chaloupku. Více v mém prvním logu:

  July 5, 2008 by cordane

  17:40 na lovu s Medwyn_cz..
  Moje prvni keska. Jen co jsme prijela na nadrazi v Horovicich prvni Medwynova slova byla “jdeme keserit” :) Hned jsem zacla hledat knoflik, jelikoz jsme jej potrebovali do Knoflikaru ale byl zapomenut doma. Tudiz radost, kdyz jsme v Griselde jeden objevili byla velka :-D Lidi kolem skryse nebyli, ani zviratka, takze klidek.

  In: Privesek na klice Daewoo
  Out: zeleny knoflik (potrebovali jsme ho na cache Knoflikari)

  To je můj první dotyk geocachingu a jsem ráda, že jsem s hledáním začala :)

 11. kulhal napsal:

  O geocachingu jsem ve svých mudlovských dobách četl několikrát. Dokonce jsem měl i Garmina 60CSx využívaného při turistice a cyklistice. Několikrát jsem se chystal hledání pokladů vyzkoušet, ale vždycky nějak bylo dost jiných aktivit. Až jednou před vánoci 2007 jsem seděl nervózní doma, koleno ofačované po posledním z mých běžeckých vzepětí (viz můj profil) – a tehdy jsem si na poklady vzpomněl znovu. S dcerou Aničkou jsme prohlédli geomapu Lán, zaregistrovali se, Anička mi přidělila nick, a vyrazili jsme do mrazu. Našim cílem byla keš “Lány” od Lucky a spol., jak jinak :) . A tady je výsledek:

  December 16, 2007 by kulhal (1 found)

  Dnes jsme s Anickou poprvé zkusili geocaching – a našli svou první schránku! Obsah jsme prohlédli, zapsali se, nic jsme nepridali ani jsme si nic neodnesli. Hledání bylo ponekud mrazivé, museli jsme trochu roztát v restauraci na návsi.

  Dekujeme!

 12. Desdencha napsal:

  O hledání keší jsme uvažovali několikrát – leč dlouho jen v teoretických rovinách. Kolegyně mi líčila zážitky syna – kačera a já je pak doma převypravovala synkovi před spaním… Chyběla navigace. Po delší době jsme dostali od kamarádů prastarého garmina (Mountfield akce), leč bez pořádných map, návodu a kabelu k PC.
  Po mnoha konzultacích, hledání návodů a tipů se mi podařilo zadat první souřadnice a vyrazili jsme k nejbližší keši “Pecínov”. Díky tomu, že jsme věděli kde máme hledat se úspěch dostavil. Keš objevil synek a radost to byla pro oba nepopsatelná. Dokonce uvnitř bylo CWG – což jsme tenkrát považovali za úspěch úspěchů :)

  17:33 Naše úplne první keš!!! A hned úspech. Sice poprchávalo, ale alespon to pridalo na napínavosti akce. Moc dekujeme.
  IN: sklenená mušle
  OUT: CWG

 13. daikiki69 napsal:

  K registraci mě přivedla mužská pýcha.
  Můj muž propadl kouzlu geocachingu v roce 2008 a já mu dělala na lovu společnost. Miluji přírodu, lesy, hory a putovaní, je mi blízké krédo “cesta je cíl”. Takže zpočátku on hledal a já se kochala. Toulala jsem se kolem, povídala si se stromy a fotila každý lístek nebo kvítek ze všech možných i nemožných úhlů, atd. Člověk je tvor zvědavý, a ženská zvlášt´…postupem času jsem se zapojila do hledání, luštění a plánování. Zůstávala jsem utajeným členem Ludvajse64. Jsou keše, které by beze mě nenašel. :) V logu se o mně občas zmínil, ale nikdy v logbooku. Vymlouval se na pravidla. Trpělivost mi došla na Hazmburku při eventu,respektive dole v Libochovicích…Chlubit se cizím peřím? Tak chlape a dost! Hned druhý den jsem se stala oficiálně kačerem s vlastním jménem.
  Trvalo mi dost dlouho než jsem vyrazila sama na lov. Nejsem technický typ, navigaci nemám, mobil sice ano, ale jen pro případ ztroskotání. A pomoc jsem odmítla, když sama, tak úplně. Postrčil mě až kolega v práci, s tím že keš Kladno-hlavní nádraží nemůže najít.
  je to sice až 2.log, ale pro mě startovní.
  20 April 2011
  perfektne ukryto, odloveno na truc kamaradovi kacerovi.
  moc dekuji

  a tohle je ten úplně první
  20 April 2011
  hura, moje 1.samostatna keska. Dekuji, moc hezke.

 14. […] odlovu naší 1. keše si můžete přečíst v našem příspěvku v článku První log, který naleznete na tomto webu. Mohli bychom sem to naše 1.geocachingové dobrodružství […]

Musíte být nalogován zanechte odpověď.