Mayrau Geocoin

Patinovaný bronz a patinované stříbro

Společenstvo přátel kladenských geocoinů hlásí nový přírůstek v rodině českých a zejména kladenských geocoinů. Po prvním coinu symbolizujím hutnictví a druhém věnovaném historii železnice nám zůstalo poslední zásadní téma spojené s kladenskou průmyslovou historií. Asi pro nikoho není překvapením, že náš třetí coin je věnován hornictví, konkrétně dolu Mayrau, který začal být hlouben v roce 1874 a fungoval až do roku 1997. Dnes můžete v areálu bývalého dolu navštívit unikátní hornický skanzen – doporučujeme! Více historických informací najdete např. na stránkách skanzenu nebo si můžete prohlídku nechat zprostředkovat Toulavou kamerou.

Návrh coinu pochází opět z Hoblíkovy autorské dílny. Tvar, velikost (tloušťka 4 mm, průměr 44.5 mm) a materiál (ražený bronz) se shoduje s předchozími verzemi. Co je však zcela unikátní je povrchová úprava, která byla na českém coinu použita vůbec poprvé. Kromě klasického celopovrchového patinování byl navíc střed coinu s motivem horníka ručně začerněn a znovu vykartáčován. Výsledkem je dokonalý prostorový efekt. Pevně věříme, že se vám bude poslední coin naší “ozubené” série líbit stejně jako nám!

Coiny jsou vyráběny ve variantě patinovaný bronz (limitovaná edice – 60 ks) a patinované stříbro (není limitovaný, ale byl rovněž vyroben v nižším nákladu). K dispozici by coiny měly být v předvánočním týdnu, předprodej zahájíme v nejbližších dnech. Rovněž připravujeme tradiční dražbu několika unikátních coinů, které vznikly pouze v jediném exempláři.

 

Komentáře: 7

 1. see.bee napsal:

  proběhne křest jako u minulé verze? rád pomůžu s přípravou, pokud bude třeba

 2. Horluck napsal:

  Já bych navrhoval slavnostní křest na martinově ,,40″ právě bouchnutým předsilvestrovským šampaňským ;)

 3. kulhal napsal:

  Ahoj, plánujeme křest před Vánoci v prostorách skanzenu Mayrau. Režii této akce má pevně v rukou Martin Šimek a jistě každou pomocnou ruku uvítá.

 4. see.bee napsal:

  Tohle si zaslouzi vlastni akci. Krest minuleho GC byl povedeny.

 5. BoB_C napsal:

  Od kterého data budou k objednání. Mám zájem o obě varianty.

Musíte být nalogován zanechte odpověď.