Tájemství Entů – MARHAN, FEFEKLADNO – provazový žebřík.

Tato stage se ukázala jako ta nejjednodušší ze všech. Absolutně nás překvapilo, jak 15metrovou výšku na provazovém žebříku všichni bez problému zvládli. Jen jeden člověk tento úkol nesplnil. Původně jsme uvažovali, že na tomto stanovišti bude stromolezení s jumarem. Po úvaze jsme tuto myšlenku opustili kvůli obavám, aby nám někdo na jumaru na půli cesty nezůstal viset, a tím pak způsobil zácpu na stanovišti. Ještě se také uvažovalo o klasickém šplhu po laně.

Sybila a Pýthia MARKÉTA (MIKISI), TEREZA (BARBIE TEAM)

Jedno ze stanovišť, které  bylo v plánu od první chvíle. Otce Fura jsme chvíli uvažovali přejmenovat tématicky na matku Terezu :) – což by asi nebylo ono. Chvíli se uvažovalo o šílené Tereze. Sybila a Pýthia byly myslím nakonec skvěla náhrada za otce Fura. Tady vám naše vědmy daly zabrat. Uspělo u nich 15 týmů – 21 bohužel ne.Jednonohý jeřáb MICHAL a PAVEL (LUCKY&SPOL.)

Stanoviště kompletně v režii Michala a Pavla, kteří přišli s nápadem jednokolky a velice zdařile před prozrazením úkolu vás mystifikovali berlemi. Na pohled se ukol zdál náročný, ale ukázal se jako jeden z nejoddychovějších. Jen 4 týmy tento úkol neudělaly.Temný labyrint MCAVALERA, MALYVYDRYSEK, Pet@s

Podzemí přímo nabízelo vytvořit temný labyrint. Původně jsme uvažovali o natažení lanka pro vedení okruhem v temnotě, ale po testech jsme usoudili, že větší zábava to bude bez lanka :) . Labyrint se nakonec ukázal jako jedno z nejvyváženějších stanovišť – 18 lidí zvládlo a 18 ne. :)

Komnata okřídlených klíčů ŠÁRKA a JARDA (CHEEKY MONKEY 007)

Komnata vznikla při naší druhé organizační návštěvě Terezína. Tehdy Markéta, Pavel, Tomáš a tuším MarHan dlouho na místě úkol vymýšleli do vám známé podoby. Toto stanoviště vám dalo pěkně do těla – 24 týmů tento úkol neudělalo.Prokletý Sisyphus PETRA (PEPEKACKA), LUCKA, LIBOR

Tento vypečený úkol vymysleli PePeKačka Petr s Petrou. Přiznám se, že jsem si dlouho myslel, že se jedná o jeden z jednodušších úkolu, který vám příliš problémů nezpůsobí. Opak je pravdou – nezvládlo ho 25 týmů.

Odysseova cesta PAVEL a RENKA (TWICERAP)

Podobně jako komnata okřídlených klíčů i tento úkol byl vymyšlený na místě při naší druhé organizační návštěvě Terezína. Pavel společně z ostatními organizátory o stanovišti debatovali, až se dopracovali do podoby, jakou jste zažili na vlastní kůži. Čekali jsme, že tento úkol nezvládne více týmů. Nakonec jste tady byli úspěšní a úkol nezvládlo pouze 5 týmů.Gordický uzel MARTIN.SIMEK, LONOS

Tento nejnáročnější úkol vás potrápil všechny, jen 3 týmy ho zvládly. Původně jsme chtěli sekat lano velkým tupým mečem. Ten nebyl k mání, a tak jsme chvíli uvažovali, že si ho vyrobíme sami. Nakonec jsem přišel na základě doporučení známých (mudlů) na sekání krumpáčem. Původně měl být na stanovišti špalek, ale byl problém přivést dostatek špalků pro všechny, aby každý měl svůj. V předvečer přišel Pavel s nápadem podložky tak, jak jste zažili – určující bylo, že je dobře skladná a pro všechny stejná – což úkol trošku ztížilo :) .Dantovo peklo HANKA a MARTIN a LENKA (LUCKY&SPOL.)

Zvířátka byla v plánu od začátku. Nejdříve se plánovala dvě stanoviště se zvířátky. Nakonec jsme ta dvě stanoviště sloučili do jednoho. Stanoviště bylo pro vás spíše jednodušší, jen 15 týmů úkol neudělalo.Mínotaurův labyrint HONZA a BETKA (HRADNIK)

Hradnikovo bludiště jsem na vlastní kůži zažil na jeho poslední rallye, a tak jsme požádali Honzu, jestli by se svým pěkným bludištěm vypomohl i u nás v pevnosti Terezín. Jednalo se o oddychovou zábavu, kterou nezvládly pouze 4 týmy.

Kámen mudrců PETR (PEPEKACKA), MAGDA (MATTEOMA), MATTEOMA

Původně jsem přišel s nápadem světelné desky, na které by bylo úkolem rozsvítit všechna světla na podobném principu jako krabička fungovala. Petr hned upozornil, že deska bude náročná na energii, a na základě nápadu vymyslel krabičku, ktera pár lidem dala docela zabrat. Kámen mudrců nezdolalo 11 týmů.

Charón J@VO, MAGIC0

Toto skvělé dobrodružství si vytvořil a vymyslel J@VO. V pátek s Magicem0 strávili odpoledne přípravou a věřím, že spousta z vás na ně bude ráda vzpomínat. Původně jsme čekali, že vám úkol dá zabrat, ale nakonec se z toho vyklubal po provazovém žebříku nejjednodušší úkol, který nezvládly pouze 3 týmy.

Pokladnice – to byla taková třešinka na dortu. Bylo zajímavé sledovat různé techniky vynášení pokladu. Nebudu prozrazovat, která byla nejúčinnější, to asi vítězové vědí, ale hlavně pro příští rok budete moci zkoušet dál, co se při vynášení nejlépe osvědčí.

Celá soutěž je o zábavě a jsme rádi, že jste se rozhodli se dobře bavit. Nezáleží na tom, kolik lidi z pokladnice vynáší poklad. Jen pro zajimavost – v prvním turnusu vyhrál tým, který vynašel ve třech lidech, takže opravdu záleží jen na bojovém duchu a dobré náladě v průběhu celé teto zábavy.

Při přípravách jsme měli připraveno 18 úkolů, ze kterých jsme vybrali 12 – takže nevyužité úkoly čekají a za rok se budeme těšit.

Výsledky:

Dokumenty ke stažení: konecne umisteni 2012 Terezin uspesnost stage Terezin

 

 

1 komentář

Musíte být nalogován zanechte odpověď.