Nebýt geocachingu, tak bychom Bruggy asi nenavštívili a už vůbec ne v dubnu. :ROLL: Nejspíše bychom se řídili podle pranostiky, která nám říká: „Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem (pro letošní květen prý aktuálně platí – květen – topím jak kretén)“ :OOPS: a výletničení  bychom si nechali raději na léto. Když ale 14. dubna byl v Bruggách megaevent Brugse Beer III a to byla výzva! :!:

Renka má strašně ráda výlety, a když jsem se jenom zmínil, že bychom mohli jet na megaevent do Belgie, tak vůbec nezaváhala a okamžitě přišla její pro mě již známá reakce: „A kdy už pojedeme“? :LOL:

Nejsme zase tak zběhlí cestovatelé a tak jsme oslovili našeho přítele kulhala, jestli nás tam odveze :-| , ubytuje :-D a provede :LOL: s tím, že kešky už snad nějaké ve společném úsilí najdeme. Do party jsme přibrali Petru z týmu Zvěřinec a brzy ráno dne 12. dubna 2013 jsme vyrazili na dalekou cestu na západ – směr :ARROW:  Bruggy.

Cesta na Bruggy

Návrh trasy i program zastávek vypracoval kulhal, my si jen vybrali z nabízených míst a následně jsme zvolili metodu přesunu od keše ke keši s cílem „vybarvit“ ve statistikách, co nejvíce evropských zemí a získat, co nejvíce virtuálních suvenýrů v našich geocachingových profilech. ;)

Suvenýry

K naplnění cíle jsme si připravili speciální bookmarky pod označením: „GeoKladno – cesta na ME Bruggy 2013“ a „GeoKladno – cesta z ME Bruggy 2013“. V každé zemi jsme měli přichystány k odlovu jednu hlavní a jednu záložní keš. Nechtěli jsme nic ponechat náhodě. V podrobném popisu u keší v bookmarcích jsme měli i naše speciální symboly „Č“ a „B“, které označovaly zastávky vhodné pro „odskoČení“, případně pro doplnění Benzínu, s tím, že jsme neodhadli, že kulhalovo vozidlo jezdí na naftu. Malá chybička se vloudila, příště to určitě vylepšíme. :-P

Cesta začala skvěle. 8-O Podobně jako při cestě na megaevent do Švýcarska i tentokráte nám od brzkého rána pršelo jako z konve. :( První zastávka více jak tisícikilometrové cesty byla ještě na území ČR u keše s krásným cestovatelským názvem GC30BVQ – Kdy už tam budem? Natěšeni jsme vyběhli z auta a následně jsme zaznamenali první „DNF“! :-X A tak jsme alespoň snědli první řízek, splnili „Č“ a „B“ a ve stopách speciálního geobusu olomouckých kačerů jsme vyrazili za první keší do Bavorska. Těsně před zastavením na odpočívadle v blízkosti keše přestalo pršet a my jsme mohli na Novo Loco # 9803 A6 Richtung Westen Sch->Bog zaznamenat první „FOUND IT“ naší výpravy. Měli jsme velikou radost! :LOL:

Novo Loco – Zvěřinec Petra – TwiceRaP Renka – kulhal 12.4.2013

Začalo se nám dařit. Postupně jsme sbírali keš za keší a za každou nám přibyl další suvenýr v našich profilových sbírkách, tedy nám se Zvěřincem, kulhalovi totiž chyběly jen dva, ale Jirka nám tu radost velkoryse dopřával. :-P Z těch keší, které jsme našli, stojí za zmínku keška v Sársku GC3FY6J – Hotel „Zur Feder-Braurei“ , která si vysloužila naše první „FP“. Provedení schránky je naprosto dokonalé! 8)

TB a GC hotel v Sársku

Po téměř 600 km cesty jsme si odskočili z Německa do Francie, kde jsme odlovili keš GC33454 Drive in Grab in Evrange. Teď koukáme, že tahle keš nemá ještě žádný FP. :!: Tak to tedy ne! Naše první francouzská keš nebude stát někde v koutě! :ROLL: Náš bodík ji určitě patří. Vždyť tady bylo tak nádherně. U keše nám vysvitlo sluníčko a viděli jsme u ní i první letošní petrklíče.

Drive and Grab in Evrange – Francie

Francouzské petrklíče 12.4.2013

Ačkoliv jsme byli jen pár kilometrů za hranicemi, jakoby na nás dýchl úplně jiný svět. Byli jsme ve Francii. V logbooku jsme opět zahlédli stopy našich olomouckých geokolegů a tak jsme věděli, že jedeme správně. :-D

Logování 1. keše ve Francii 12.4.2013

Popojeli jsme jen pár kilometrů a byli jsme v Lucembursku. ;) Zamířili jsme ke keši GC3H0X2 TB HOTEL LIVANGE. Odlov této keše byl poněkud zapeklitý. :EVIL: Již doma jsme se dívali, že nebude jednoduché najít k ní správnou přístupovou komunikaci. V listingu je přesný náčrtek, jak se ke keši dostat. Nachází se totiž pod dálnicí a navíc je v blízkosti křížení silnice i dálnice se železnicí. Náčrtek jsme si doma vytiskli a následně jsme ho zapomněli doma. :-X Nejlépe se zorientoval kulhal. Když jsme nakonec keš našli, oddechli jsme si. Při cestě to byla jediná odlovitelná keš v Lucembursku.  Představa, že jsme byli v Lucembursku a nenašli bychom ani jednu keš a nezískali bychom suvenýr, byla vskutku zdrcující. :( Jistě si dokážete představit, jak nádherně nám bylo, když jsme tu keš pod mostem našli. :-P

Radost z 1.keše v Lucembursku - pěkně to pod mostem foukalo

Plán naší cesty se nádherně naplňoval a my jsme následně vyrazili za další keší pod jednoduchým názvem Geocache. Pořadově číslo keše GC40 i souřadnice této tradiční keše N 50°00.000 a E 005°00.000 naznačovaly, že se jedná o něco mimořádného. 8-O Ano, odbočili jsme za nejstarší keší na Evropské pevnině. :-P Dle dostupných zdrojů se jedná zřejmě o třetí nejstarší funkční keš mimo území USA a je to v pořadí 23.nejstarší aktivní keš na světě.

Geodálnice ke GC 40

GC40 – Nejstarší keš na Evropské pevnině

Uložena byla dne 7. 7. 2000. Starší v Evropě je jen v Irsku. GC40 se nachází již v Belgii a my jsme se oprávněně těšili na tento pro nás kačerský svátek. 8) Při jejím odlovu nám opět nepršelo. Bylo nám dopřáno se s ní pomazlit a stálo to opravdu za to! Byl to nádherný zážitek.

Kačerský svátek u GC40

Keš je nádherně udržovaná. Nádherně vybarvený ammobox plný TB a GC. S velkou radostí jsme se zalogovali a s pocitem „dnes splněno“ jsme vyrazili směrem na Brusel. :-D

O tom napíšeme ale až příště. :-P

 

1 komentář

  1. mikisi napsal:

    Moc pekny prispevek! Nejstarsi kes v Evrope v Irsku jsme nasli pred par lety a skutecne to byl svatek – umim si predstavit jakou radost udelala tato nejstarsi kes na evropske pevnine – kolikrat jsme jeli okolo a nevsimli si ji az se stydim :) . Takovou nadhernou krabicka urcite budeme muset odlovit – zapisuju si ji do denicku kesi, ktere chci navstivit. Tesim se na pokracovani!

Musíte být nalogován zanechte odpověď.