GEOKLADENSKÝ ZÁVOD TRACKABLES

vítáme Vás na stránce věnované 1.Geokladenskému závodu trackables a 2.Geokladenskému závodu trackables, který je pořádán týmem GEOKLADNO.

1.GKZT byl odmávnut dne 27.10.2012 v rámci eventu DEPO-EXCHANGE-RACE. Do cíle závodu dojeli závodníci dne 27.10.2013 na eventu 1.Geokladenský závod trackables – CÍL. Na prvních místech se umístili tito závodníci:

2.GKZT byl odmávnut dne 24.5.2014 na eventu 2.Geokladenský závod trackables – START + CWG VÝMĚNA. Oproti 1.ročníku došlo ke zjednodušení pravidel a k úpravě tabulky bonusových bodů. Jako v prvním ročníku i v tomto se soutěží ve čtyřech kategoriích:

1) Pořadí podle počtu kilometrů v ČR. Pořadí závodníků bude vyhodnocováno podle součtu všech najetých km (včetně virtuálních návštěv) po ČR s připočítáním bonusů.

2) Pořadí podle počtu kilometrů získaných fyzickými návštěvami krabiček v ČR. Pořadí závodníků bude vyhodnocováno podle počtu km získaných fyzickými návštěvami krabiček v ČR s připočítáním bonusů.

3) Cena útěchy pro největšího loudala (lenocha). Největším loudalem bude vyhodnocen ten závodník, který dosáhne nejmenšího počtu fyzických návštěv krabiček.

4) Cena útěchy pro největšího bloudila. Největším bloudilem bude vyhodnocen závodník, který dosáhne největšího počtu najetých km mimo území ČR. Vyhodnocení bude prováděno softwarem a je naprogramováno tak, že bude počítán rozdíl všech ujetých km od počtu km dosažených na území ČR.

Pravidla závodu i tabulku bonusů naleznete v listingu startovního eventu. Vyhodnocení průběžných výsledků můžete sledovat na webových stránkách, které vytvořil geokolega Semik75 a které naleznete zde.

:)  Přejeme všem účastníkům závodu hodně šťastných kilometrů.  :-P

Komentáře: 51

 1. TwiceRaP napsal:

  Provedli jsme aktualizaci startovní listiny o nové účastníky 1.geokladenského závodu trackables. :-P

  Provedli jsme následující změny pravidel závodu: :!:

  Na základě dohody pořadatelů závodu je možné do závodu přihlásit závodníka, který nemá nulové konto km na startu. Je také možné vypustit závodníka bez ownerovy přítomnosti na eventu GeoTmelení – DEPO-EXCHANGE-RACE. Pokud se jakýmkoliv způsobem závodník dostane do DEPA závodu a bude následně provedena jeho fyzická kontrola, může závodit. :LOL: Na žádost ownera zabezpečíme i následné vložení závodníka do keše, nacházející se do 20 km od místa konání eventu.

  Všechny výše uvedené změny budou zaneseny do pravidel závodu. Věříme, že změna pravidel bude soutěžícími přivítána. :MRGREEN:

 2. TwiceRaP napsal:

  :-D Otázka Xork42 na webu gc.cz: :-D

  Par zavodniku jsem uz potkala a narazila na jednu vec. Pocitaji se vsechny kilometry, tzn. i ty, kdyz kacer taha sebou TB/GC a jen je protahuje kesema ?
  Nebo jen ty km, kdy jeden kacer vlozil a jiny kacer vzal … snad jsem to napsala srozumitelne.

  Protahla jsem takhle jednou jednoho racera docela dost kesema, byl vetsi, tak chvili trvalo ho umistit a pak me prekvapil ze owner “mezizastavky” umazal, napsal mi ze to je proti pravidlum jeho zavodu.

  V pravidlech jsem, krom zminky o “osobnich TB-tricek-GC”, jsem toto nenasla. :?:

  :-D Odpověď pořadatelů: :LOL:

  Pravidla jsi četla velmi dobře. Cílem závodu není protahování keší, ale fyzická návštěva keší, aby byl tento závod pro radost nejenom ownerům trackables, ale i ostatní kačerské komunitě. Pokud nastane situace, že přesto nějaký kačer závodníka protáhne více kešemi, nebudeme najeté kilometry umazávat. Spoléháme na majitele závodníka, že takového kačera e-maily co nejdříve zkoriguje. Z pravidel je zřejmý záměr hry a my věříme, že bude v tomto duchu i naplňován.

  Děkujeme za pěkný dotaz, otázku i odpověď vložíme i na web stránku věnovanou závodu TB a GC zde: http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/ :-P

 3. TwiceRaP napsal:

  :-D Otázka EvciN na webu gc.cz: :-D

  Evca.N napsal/a:
  Napadl mě ještě jeden dotaz. Můžu vyslat kopii TB, které se mi ztratilo? Samozřejmě by to šlo všechno od znova a bez předešlých km.

  :LOL: Odpověď pořadatelů: :LOL:

  Když máš jistotu že se už neobjeví originál a neudělá bordel v najetých km (nevím jak bychom to pak řešili…), tak klidně ano. Můžeš mu nechat i jeho najeté km, jen se musí jejich stav nahlásit v depu.

 4. Gleep napsal:

  Ještě k podmínkám startu. Nebylo úplně jasný pravidlo, že musí být závodník vložen do keše do 24 hodin od startu. Kdy je vlastně start, že jo? :) Termín jsme upravili a protáhli do nedělní půlnoci. Tedy do 28.10. 0:00. Změna je už zavedená i v pravidlech.

 5. kstavk napsal:

  mám závodníka “Až na dne republiky / Bis auf dem Republikboden” :) chci 100 bonusových bodů! Díky.

 6. ucakuca napsal:

  Hlásím, že oba mé TB (Pavlova závodní ještěrka a Západočeská kost) mají za sebou event.

 7. maarioo napsal:

  Zpráva z průběhu závodu:
  závodník Ádulka Hummer Racer byl 28.10. spatřen při průjezdu eventem GeoDynovani 2012. Připsal si 10 bonusový bodů, doplnil palivo a pokračuje dál :) . Přejeme mu šťastnou cestu.

 8. TwiceRaP-R napsal:

  Vloženy otázky a odpovědi zveřejněné na serveru geocaching.cz: :-D

  Kometa napsal/a:
  Ahoj,
  měla bych dva dotazy k pravidlům závodu.

  TwiceRaP napsal/a:
  1) Bonusové body za dosažené mety se udělují jen jednou – viz pravidla.

  Znamená to tedy, že i když závodník navštíví třeba 10 eventů, bude mu započítáno pouze jednou 10 bodů? Domnívala jsem se, že získá 10 bodů za každý navštívený event (a nejspíš jsem se to nedomnívala sama), přišlo by mi to logičtější.

  TwiceRaP napsal/a:
  2) Do NEJ bonusových keší bude nově zařazena i keš http://coord.info/GC1B50J, která je skutečně NEJnižší keší v ČR.

  Bude tato keš zařazena místo stávající NEJníže uložené keše – Až na dne republiky, nebo navíc? Nikde v oficiálních pravidlech závodu http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/ jsem tuto změnu či doplnění nezaregistrovala a vzhledem k tomu, že už závod běží, tak by asi bylo dobré pravidla doplnit či upřesnit co nejdřív.

  Děkuji za jasné dotazy k závodu, zde jsou odpovědi:

  AD 1) Event se skutečně bude započítávat jen jednou. Chceme, aby závodníci běhali hlavně po keškách a nevymetali cíleně jeden event za druhým a získávali tak další a další bonusy.

  AD 2) Druhá nejníže položená keš je již zařazena do pravidel závodu zde: http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/ V této kategorii můžete teoreticky získat celkem 200 bodů.

 9. budarv napsal:

  Hlásím návštěvu eventu u Kafac a Barumacek, zatím jedou společně :)

 10. Chalkopyrit napsal:

  Ahoj, hlásím, že můj závodní TB Chalkopyritovo CéWéGéčko projelo tyto eventy:
  Sopdet’s Reviewer Notes
  Naplnime Kacerama Pullitr?
  Toulani po Plzni – CAGeo’s Flying Circus
  Prosím o připsání bonusových bodů.

 11. budarv napsal:

  Hlásím návštěvu “NEJstarší keš ČR – Tex-Czech”, u závodníka Kafac :)

 12. jakouback napsal:

  Zdravíčko, chtěl bych nahlásit že můj pirátský závodník (Pirate racer – Geokladno race) vesele projel několika Eventy např.
  Sopdet’s Reviewer Notes
  Naplnime Kacerama Pullitr?
  Toulani po Plzni – CAGeo’s Flying Circus
  a koukám že nebyl sám :) )

  tak mě napadlo jak poznám že závodník projel bonusovou keš, asi jen tak že to musím hlídat jestli to není ona co? :)

  děkuji za zápis..

 13. TwiceRaP napsal:

  Upřesnění pravidel 1.geokladenského závodu trackables:
  Na základě připomínek majitelů závodníků, ostatních kačerů i v návaznosti na vyhodnocení 1. měsíce závodu jsme provedli následující upřesnění pravidel závodu:

  Bod č.1
  Staré znění
  Cílem závodu trackables je urazit ode dne vypuštění trackables za rok co nejvíce kilometrů a to prosím pozor, na všech geocestách na území České republiky. Za každý kilometr vykazovaný v historii putování trackables na území České republiky Vám započítáme v cíli 1 bod.
  Nové znění
  Cílem závodu trackables je naplnit české kešky všemi druhy trackables, které budou křižovat naši zem sem a tam a urazit ode dne vypuštění trackables za rok co nejvíce kilometrů. Za každý kilometr vykazovaný v historii putování trackables na území České republiky Vám započítáme v cíli 1 bod.
  Komentář ke změně – do bodu byla nově vložena jedna ze základních idejí závodu zveřejněná v listingu startovního eventu DEPO-EXCHANGE-RACE, týkající se oživění českých kešek o trackables, které při nálezu jistě každého kačera potěší. Cílem závodu není tedy pouze krabičky navštěvovat bez uložení trackables, ale i potěšit české kačerstvo o možné fyzické nálezy závodníků. Druhá základní idea – závodní idea, zůstává beze změn. Ponecháváme na cti vlastníků závodníků, jak obě ideje naplní.

  Bod č.3
  Do bonusových keší byla na základě připomínek geokačerské komunity doplněna ještě jedna bonusová keš v kategorii NEJníže uložené keše v ČR.
  Nové znění
  + 100 bonusových bodů – návštěva NEJníže uložené keše v ČR – Až na dne republiky / Bis auf dem RepublikbodenGC126CF. Nově je do této kategorie zařazena i keš CLO/CELNÍ GC1B50J. Za každou z těchto keší můžete dostat + 100 bonusových bodů.

  Aktuální znění pravidel 1.geokladenského závodu trackables naleznete zde: http://geokladno.cz/zavod-tb-a-gc/

  Prosíme o zapracování aktualizovaných podmínek závodu do popisu Vašich závodních trackables. Věříme, že se Vám bude i po tomto upřesnění 1.geokladenský závod trackables líbit. Přejeme Vám hodně úspěchů. Za GEOKLADNO Renka a Pavel TwiceRaP :-P

 14. vavros napsal:

  Hlásím, že TurboVeverka je opět v závodě a navštívila event http://coord.info/GC3XKR7.

 15. Gleep napsal:

  Hlásím návštěvu NEJvýše uložené keše. Kráva Andělka se vydrápala až na Sněžku :)
  http://www.geocaching.com/track/log.aspx?LUID=0ac9508b-3579-4a1e-b17b-cf0794537804

 16. Gresaci napsal:

  Hlásím návštěvu našeho TB Závodní kulečníková koule
  na eventu FLASH MOB EVENT 12-12-12 autobus linky číslo 12 (GC3XHD4)
  a dále překonání 1 000 km.

 17. kstavk napsal:

  hurá, po skoro 2 měsísích někdo byl v Hřensku a vyzvedl našeho pterodaktyla….

 18. Ludvajs64 napsal:

  Ahoj velectění rozhodčí i závodníci. Poslušně hlásím, že můj závoďáček odpočívá v nejsevernější keši. Jenom se modlím, aby nezatoužil jít ještě severněji…
  Krásný den přeje Ludvajs

 19. Gresaci napsal:

  Hlásím návštěvu našeho TB Závodní kulečníková koule na megaeventu ADVENTNI GEOSKORAPKY.

 20. ucakuca napsal:

  Zjistila jsem, že i můj závodník – Pavlova závodní ještěrka navštívila “megaevent” GEOSKOŘÁPKY – prosím tedy o jeho zapsání. Závod už skoro vzdávám, protože nemám žádného známého kačera, který by po několik měsíců držel můj TB a jen ho protahoval kešema. No, aspoň vím, že už se za rok nemám hlásit :) . Jinak všem přeju, aby se neztratili a během závodu neopustili ČR (z vlastní zkušenosti vím, že dostat pak TB zpátky je dost makačka) :)

  • TwiceRaP napsal:

   Ucokuco nic nevzdávej :!: Bojuj dál a neztrácej naději. To by nás opravdu mrzelo. Víme o čem píšeš a stále přemýšlíme nad tím, jak situaci řešit. Už jednou jsme rozesílali napomenutí a odezvy byly nemilé. Nějaké řešení ale vymyslíme. :) Zápis megaeventu řešíme s autorem programu automatického vyhodnocení najetých km. O bonus nepřijdeš, vedeme ho v patrnosti. Víme, jak závod v příštím roce vylepšíme. Situace protahování závodníků v 1.ročníku se v novém nebude opakovat. Zachovej nám přízeň, prosím. :)

 21. Gleep napsal:

  Tak naše závodní kráva Andělka http://coord.info/TB4WVDQ se dostala do nejstarší keše. Prosím o zaevidování tohoto výkonu :)

 22. Aderondrin napsal:

  Hlásíme navštívení nestarší keše http://coord.info/GCE50 s naším TB http://coord.info/TB4Y3TF, ale to nám nebude asi nic platné když nezměnil svého posunovatele.
  Nic se nedá dělat. Máme z toho alespoň radost.

 23. kstavk napsal:

  Pterodaktyl proletěl přes nejstarší keš v ČR. Prosím o zaevidování její návštěvy. Díky :)

 24. TwiceRaP napsal:

  Ahoj všichni.

  Po delší odmlce se Vám hlásíme s výsledky 1.GEOKLADENSKÉHO ZÁVODU TRACKABLES. Pauzu si vyžádalo naplnění slibů, které jsme prezentovali v tomto vlákně a které se týkaly vyhlášení dalších možných kategorií závodu, které doufáme, závod 1.GKZT zatraktivní.

  Nápady se prezentovaly snadno, ale jak nám Šemík75 sdělil, programování bylo mnohem náročnější. Musel začít programovat od znova a starý kód šel k ledu. Výsledky jeho skvělé práce naleznete jako obvykle na webu GEOKLADNA v hlavním menu v sekci Závod TB a GC zde http://geokladno.cz/startovni-listina/.

  Od 21. 4. 2013 jsou v 1.GEOKLADENSKÉM ZÁVODĚ TRACKABLES vyhodnocovány tyto soutěžní kategorie:

  Pořadí podle počtu kilometrů získaných návštěvami krabiček v ČR
  Výsledková listina obsahuje počet km získaných fyzickými návštěvami krabiček s připočítáním bonusů.

  Pořadí podle počtu kilometrů v ČR
  Výsledková listina obsahuje vyhodnocení všech najetých km (včetně virtuálních návštěv) po ČR s připočítáním bonusů

  Cena útěchy pro největšího bloudila
  Výsledková listina obsahuje vyhodnocení všech najetých km mimo území ČR. Vyhodnocení je naprogramováno tak, že je proveden rozdíl všech naskákaných km od km naskákaných na území ČR.

  Cena útěchy největšího loudala
  Výsledková listina obsahuje vyhodnocení počtu fyzických návštěv krabiček. Vítěze v této kategorii naleznete na konci tabulky, zatím se nepodařilo Šemíkovi tabulku otočit.

  Doufáme, že stávající největší loudal Závodní jelen Matěj, nebude vítězem této kategorie, neboť odměnou bude zřejmě jeden z kladenských GC a to by bylo v případě Martina Šimka, který je naším hlavním distributorem kladenských GC, poněkud absurdní.

  Další informace související s vyhodnocením jednotlivých kategorií 1.GKZT.
  Jednotlivé verze sledovaných kategorií 1. GKZT se dají přepínat klikáním na nadpisy příslušných sloupců anebo na seznam výsledkových listin před tabulkou. Dále jsou klikatelné přehledy jednotlivých nasčítaných kilometrů. Záměrně jsou v přehledech pro informaci a kontrolu ponechány placed/retrieved logy i když retrieved log nikdy žádný km nepřičte. Ke změně došlo i při počítání najetých kilometrů. Stará verze programu brala hodnoty ze stránek geocaching.com (bez přihlášení, takže v mílích). Při programovém přepočítávání dochází k drobné chybě do dvou desetin procenta celkového počtu najetých km, což by ale nemělo mít výrazný vliv na vyhodnocení.

  Těšíme se na Vaše názory. Snad budou pozitivní. Těšíme se na výsledky průběžného pořadí ve všech soutěžních kategoriích. Vy se můžete těšit na možnost získání virtuálních ocenění i skutečných cen, které pro Vás GEOKLADNO v této soutěži přichystá.

  Přejeme všem trackables a GC hodně zdaru v 1. GEOKLADENSKÉM ZÁVODU TRACKABLES.

  Šemíkovi 75 děkujeme za skvěle odvedenou práci. Víme, že to nebylo snadné!

 25. kstavk napsal:

  19.4 byl závodník v nejvýchodnější keši. Bonusové body nemá započítány….

 26. kstavk napsal:

  nebudou bonusy třeba za hlavní města států? Pokud ano, hlásím Vídeň a Budapešť :)

 27. ucakuca napsal:

  Hlásím TB – Západočeská kost – je na jižním pólu :)

Musíte být nalogován zanechte odpověď.